Ukraiński sztab: Są oznaki, że Białoruś przygotowuje się do wojny po stronie Rosji

Wciąż widoczne są oznaki gotowości kierownictwa wojskowo-politycznego Białorusi do możliwego udziału ich sił zbrojnych w działaniach wojennych przeciwko Ukrainie po stronie Federacji Rosyjskiej - podał sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych.
Zobacz wideo

Sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych w komunikacie opublikowanym na Facebooku poinformował, że po stronie Białorusi "dokonano częściowego przegrupowania sił lądowych i wojsk operacji specjalnych". Jego zdaniem, pojawiają się więc oznaki, że Białoruś przygotowuje się do wojny po stronie Rosji.

Trzynasty dzień inwazji Rosji na Ukrainę [RELACJA NA ŻYWO]

W rejonie Brześcia znajduje się po jednym zgrupowaniu pancernym z 38. samodzielnej brygady desantowo-szturmowej (Brześć) i 103. samodzielnej brygady powietrznodesantowej (Witebsk) sił zbrojnych Białorusi - wynika z danych ukraińskiego sztabu generalnego.

Z kolei w okolicy Aleksandrówki - niedaleko białorusko-ukraińskiego przejścia granicznego w pobliżu wsi Wilcza w obwodzie kijowskim - znajdują się 2 zgrupowania pancerne z 38. samodzielnej brygady desantowo-szturmowej. W Poleskim Państwowym Rezerwacie Radiacyjno-Ekologicznym - 2 zgrupowania pancerne 103. samodzielnej brygady powietrznodesantowej.

Sztab generalny zaznaczył w podsumowaniu operacyjnym, że Rosjanie skupiają się na "stworzeniu warunków do zajęcia Kijowa, Charkowa, Czernihowa, Sum, Mariupola, Mikołajowa oraz dotarcia do granic administracyjnych obwodu ługańskiego i donieckiego".

UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj -> https://audycje.tokfm.pl/aktywuj

DOSTĘP PREMIUM