Ukraiński wywiad: Tylko Putin i Szojgu nadal popierają wojnę. Wszyscy inni próbują ją zatrzymać

Tylko dwóch polityków w Rosji - prezydent Władimir Putin i minister obrony Siergiej Szojgu - nadal popiera wojnę w Ukrainie - powiedział w sobotę doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, szef Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Kyryło Budanow, cytowany przez portal Ukrainska Prawda.
Zobacz wideo

Według informacji wywiadu wojskowego (GUR MO) tylko Putin i Szojgu są zainteresowani dalszym prowadzeniem wojny i tylko oni publicznie przedstawiają takie stanowisko.

- Wszyscy inni próbują to zatrzymać. Jedni bardziej aktywnie, inni w sposób bardziej skryty, poprzez sabotowanie przekazywania rozkazów zgodnie z łańcuchem dowodzenia. Rosyjska generalicja jest w większości przeciwna tej wojnie - powiedział Budanow na antenie telewizji Ukraina 24.

24 lutego nad ranem Rosja, z rozkazu Władimira Putina, zaatakowała Ukrainę. Kreml domaga się uznania przez Kijów, że Krym należy do Rosji, uznania niezależności separatystycznych republik - donieckiej i ługańskiej, a także przyznania neutralności Ukrainy - co oznaczałoby z rezygnacji przez nią z ambicji przystąpienia do NATO. Ukraina te żądania odrzuca. 

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

DOSTĘP PREMIUM