Zmarła ciężarna kobieta ze szpitala w Mariupolu, który zbombardowali Rosjanie

Zmarła ciężarna kobieta, która odniosła obrażenia podczas bombardowania 9 marca oddziału położniczego w oblężonym przez wojska rosyjskie Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy - poinformowała w poniedziałek agencja Ukrinform
Zobacz wideo

Publikujgencja Ukrinform powołałą się na dziennikarkę Głosu Ameryki Asję Dolinę. "Pierwsza ciężarna dziewczyna z reportaży foto/wideo z miejsca bombardowania szpitala położniczego nr 1 w Mariupolu, ta, którą wynosili na noszach, nie przeżyła. Zmarło też jej nienarodzone dziecko" – napisała dziennikarka na Facebooku.

Do rosyjskiego bombardowania szpitala w Mariupolu doszło 9 marca. Zniszczenia były ogromne. Jak informowały ukraińskie służy, w wyniku bombardowania  zginęły trzy osoby, w tym jedno dziecko, kilkanaście zostało rannych. Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow obwieścił, że zbombardowanie szpitala w  Mariupolu był „celową akcją armii rosyjskiej". "Kilka dni temu, na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, rosyjska delegacja przedstawiła dowody, że ten szpital położniczy od dawna był okupowany przez batalion Azowski i innych radykałów, którzy wyrzucili wszystkie matki, wszystkie pielęgniarki i cały personel. Była to baza ultraradykalnego batalionu Azowskiego" – powiedział na konferencji prasowej szef rosyjskiej dyplomacji.

19. dzień obrony Ukrainy przed rosyjską inwazją [RELACJA NA ŻYWO]

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj -

DOSTĘP PREMIUM