"FSB przebiera białoruskich żołnierzy w rosyjskie mundury". Ukraina ostrzega przed operacją specjalną Putina

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) przebiera białoruskich żołnierzy w mundury rosyjskiej armii, by wysłać ich do walki przeciwko Ukrainie - oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Ołeksij Daniłow, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.
Zobacz wideo

19. dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę [RELACJA NA ŻYWO]

- Dzisiaj na terytorium Białorusi prowadzona jest operacja specjalna Federacji Rosyjskiej. Mają oni dzisiaj wielkie pragnienie, by ubrać białoruskich żołnierzy w rosyjskie mundury wojskowe - mówił w niedzielę Daniłow.

- Niektórzy Białorusini odmawiają walki przeciwko naszemu krajowi. Dziś Białorusini są przekonywani, by przebrać się w rosyjskie mundury i wejść na nasze terytorium przebrani za rosyjskich żołnierzy -  dodał sekretarz RBNiO Ukrainy.

Daniłow zaznaczył, że Ukraina jest w pełni przygotowana na taki scenariusz. - Ostrzegam was: jeśli znajdziemy tu Białorusinów, zostaną odparci tak samo, jak dziś Rosjanie i Czeczeni - powiedział. 

Wojna w Ukrainie. Rosyjskie straty

Według danych przekazanych w poniedziałek przez sztab generalny Ukrainy, w trwających od 24 lutego walkach zginęło ponad 12 000 rosyjskich żołnierzy.

Armia Rosji straciła też m.in. 389 czołgów i 1249 opancerzonych wozów bojowych.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM