Zełenski odwiedził w szpitalu rannych. "Łączy ich jedno: miłość do Ukrainy" [WIDEO]

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził w szpitalu rannych z obwodu kijowskiego - poinformowało biuro szefa państwa ukraińskiego, publikując krótkie nagranie z wizyty.
Zobacz wideo

W szpitalu Wołodymyr Zełeński odwiedził m.in. trzyosobową rodzinę, która trafiła pod ostrzał podczas ewakuacji z miejscowości Worzel niedaleko Kijowa. Prezydent Ukrainy rozmawiał tam również z rannym żołnierzem Obrony Terytorialnej i kierowcą zabitego w Irpieniu amerykańskiego dziennikarza Brenta Renaud.

Nagranie z tej wizyty umieszczono na oficjalnym profilu Zełenskiego na Facebooku. Widać na nim, jak prezydent Ukrainy podchodzi do rannych i pyta o ich zdrowie. Nastolatka z Worzela początkowo nie może opanować wzruszenia, gdy wita się z nią Zełenski.

"Rodzina, która dostała się pod ostrzał okupantów podczas ewakuacji z Worzela. Chronili się nawzajem swoimi ciałami. Bojownik obrony terytorialnej. Kierowca zabitego w Irpniu dziennikarza-dokumentarzysty Brenta Renaud. I inni dzielni mieszkańcy Kijowa. Wszystkich łączy jedno - miłość do Ukrainy i niezłomna siła ducha. Zdrowiejcie szybko!" - napisał na Facebooku.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM