Ostrzał Kijowa. Rakiety spadły na blok. Jedna osoba zginęła, a 19 jest rannych, w tym czworo dzieci

Odłamki strąconej rosyjskiej rakiety spadły w piątek rano na pięciopiętrowy budynek mieszkalny w dzielnicy Padół w Kijowie; jedna osoba zginęła, a 19 jest rannych, w tym czworo dzieci - poinformowała ukraińska służba ds. sytuacji nadzwyczajnych.
Zobacz wideo

Po uderzeniu fragmentu pocisku w obiekcie wybuchł pożar, który został szybko ugaszony. Z budynku ewakuowano 98 osób. 19 osób zostało rannych, w tym czworo dzieci, a jedna osoba zginęła - napisała na Facebooku służba ds. sytuacji nadzwyczajnych w Kijowie.

Państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych opublikowała również na Telegramie zdjęcia przedstawiające zniszczony budynek, gaszących pożar strażaków i rannych mieszkańców.

Mer Kijowa Witalij Kliczko napisał natomiast na Telegramie, że w wyniku rosyjskiego ostrzału dzielnicy Padół w piątek rano uszkodzonych zostało sześć domów, przedszkole i szkoła. 

Ostrzelany Charków

W Charkowie ok. 7.40 rano czasu polskiego poważnych zniszczeń doznał budynek uczelni, uszkodzono także dwa domy mieszkalne w jego sąsiedztwie - podała służba ds. sytuacji nadzwyczajnych, publikując materiały zdjęciowe z miejsca ataku.

W wyniku wybuchu i pożaru zginęła jedna osoba, a 11 odniosło obrażenia. Jeden człowiek wciąż znajduje się pod gruzami.

Z kolei władze obwodu donieckiego poinformowały o śmierci co najmniej dwóch osób w wyniku porannego ataku rakietowego na Kramatorsk. "W chwili obecnej wiadomo o dwóch zabitych i 6 rannych" - poinformował w Telegramie Pawło Kyryłenko, szef władz obwodowych.

Kyryłenko opublikował również nagrania zniszczonych przez ostrzał budynków.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

DOSTĘP PREMIUM