Puste wózki dziecięce na rynku we Lwowie. Mer miasta: Zamknijcie niebo nad Ukrainą

Od początku inwazji Rosjanie zabili już na Ukrainie 109 dzieci; wzywajcie rządy państw do zamknięcia nieba nad Ukrainą - napisał w piątek na Facebooku mer Lwowa Andrij Sadowy, dołączając zdjęcie pustych wózków dziecięcych ustawionych na lwowskim Rynku.
Zobacz wideo

"Puste wózki dziś na Rynku symbolizują życie aniołków. One bronią teraz nieba Ukrainy, zamiast zdecydowanych działań świata. To straszna cena wojny, którą Ukraina dziś płaci. Wzywamy dorosłych z całego świata, by stanęli jak jedna tarcza, by bronić ukraińskie dzieci i dać im przyszłość" - napisał Sadowy.

"Wzywajcie rządy innych państw, by zamknęły niebo nad Ukrainą. Róbcie zdjęcia tej inicjatywy i rozpowszechniajcie wiadomości na temat przestępstw Rosji w mediach społecznościowych z hasztagiem #closethesky (zamknąć niebo - PAP)" - napisał mer Lwowa.

Atak rakietowy na Lwów

W kierunku Lwowa wystrzelono sześć rakiet z okrętu podwodnego na Morzu Czarnym - podało w piątek rano dowództwo sił powietrznych Zachód, na które powołuje się agencja Interfax-Ukraina. 

Jak przekazał na Telegramie mer Lwowa Andrij Sadowy, rosyjskie rakiety trafiły w piątek rano w obiekty w okolicach lotniska we Lwowie, ale nie w samo lotnisko.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM