Chiński samolot pasażerski rozbił się w regionie Kuangsi. Na pokładzie były 132 osoby

Samolot Boeing 737 linii China Eastern Airlines lecący z Kunmingu do Kantonu rozbił się w poniedziałek w regionie Kuangsi na południu Chin. Na pokładzie były 132 osoby, w tym 123 pasażerów i 9 członków załogi - potwierdził chiński urząd lotnictwa cywilnego CAAC.

Liczba ofiar nie jest jeszcze znana. Trwa akcja ratunkowa – podała państwowa telewizja CCTV. Media informowały również, że katastrofa doprowadziła do pożaru lasu w górach.

Według CAAC kontakt z samolotem urwał się, gdy znajdował się on w okolicach prefektury Wuzhou w regionie Kuangsi. Uruchomiono mechanizm reagowania kryzysowego i wysłano na miejsce zespół specjalistów - napisano w komunikacie.

Z danych serwisu Flightradar24 wynika, że samolot realizujący rejs MU5735 wystartował z Kunmingu o godz. 13.10 (godz. 6.10 w Polsce) czasu miejscowego i miał wylądować w Kantonie niecałe dwie godziny później. Dane śledzenia lotu urywają się jednak o godz. 14.22 (godz. 7.22 w Polsce) – podała agencja Reutera.

Strona internetowa China Eastern Airlines wprowadziła w poniedziałek czarno-białą szatę graficzną, co według agencji jest praktyką stosowaną przez linie lotnicze, by uszanować domniemane ofiary.

Według bazy danych Aviation Safety Network (ASN) ostatnia katastrofa lotnicza z ofiarami śmiertelnymi w Chinach miała miejsce w 2010 roku, gdy Embraer E-190 należ±cy do linii Henan Airlines rozbił się przy próbie lądowania w Yichun na północnym wschodzie kraju. Zginęły wówczas 44 z 96 osób znajdujących się na pokładzie.

DOSTĘP PREMIUM