Noc Oscarów - gdzie i o której oglądać? Zobaczymy ją tylko w dwóch miejscach

Gala Oscarowa 2022 już za kilka dni. Podczas uroczystości głos może zabrać prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Gala Oscarowa 2022 już za kilka dni, niedługo poznamy zwycięzców 94. edycji plebiscytu organizowanego przez Amerykańską Akademię Filmową. Nagrody te przyznawane są od 1929 r. 

Oscary uznawane są obecnie za najbardziej prestiżową nagrodę filmową na świecie, mimo że dotyczą przede wszystkim kinematografii amerykańskiej. To wielkie wydarzenie dla fanów kina na całym świecie.

Gala Oscarów 2022 – gdzie i o której ją oglądać?

W tym roku gala oscarowa odbędzie się w nocy z 27 na 28 marca 2022, a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w hollywoodzkim Dolby Theatre (wcześniej teatr ten nosił nazwę Kodak Theatre-Teatr Kodaka). W czasie przerw w transmisji Nocy Oscarów 2022 widzowie będą mieli okazję przenieść się do polskiego oscarowego studia, w którym m.in. dziennikarka i felietonistka Karolina Korwin Piotrowska oraz krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz będą  rozmawiać o nominacjach, oraz laureatach.

Podobnie jak w latach ubiegłych, 94. gala oscarowa nie będzie transmitowana w mediach społecznościowych czy na darmowych platformach typu YouTube. W Polsce transmisja będzie dostępna wyłącznie w stacji telewizyjnej CANAL+ lub w serwisie online CANAL+ Premium.

Noc Oscarów 2022. Kto poprowadzi galę?

Po trzech kolejnych edycjach gali oscarowej, które odbyły się bez prowadzących, na początku tego roku ogłoszono, iż gospodyniami Nocy Oscarów 2022 będą trzy amerykańskie aktorki: Regina Hall, Amy Schumer i Wanda Sykes. 

Regina Hall jest znana przede wszystkim z serii filmowej "Straszny film", jak również z seriali "Dziewięcioro nieznajomych" i "Czarny poniedziałek". Amy Schumer z kolei to aktorka komediowa, która zagrała w takich filmach jak "Wykolejona", "Jestem taka piękna" czy "Babskie wakacje". Otrzymała też nagrodę Emmy za produkcję programu "Inside". Wanda Sykes jest aktorką, komiczką oraz scenarzystką, która została wyróżniona nagrodą Emmy w 1999 r. "The Chris Rock Show". Oprócz tego zagrała w takich produkcjach filmowych jak "Sposób na teściową" czy "Evan Wszechmogący". 

Gala oscarowa 2022 z Wołodymyrem Zełenskim? Taki pomysł ma jedna z prowadzących ceremonię

Jak podała PAP, jedna z prowadzących Galę Oscarową 2022, aktorka Amy Schumer chce, aby podczas uroczystości nawiązać połączenie satelitarne z prezydentem Ukrainy. Aktorka mówiła o tym publicznie podczas swojego wystąpienia w "The Drew Barrymore Show".

– Na pewno ciąży na nas duża presja. Wielu z nas uważa, że ten wieczór powinien być odskocznią od tych wszystkich dramatycznych doniesień okazją do tego, by zapomnieć na chwilę o otaczających nas tragediach. Ale nie sposób zaprzeczyć, że będziemy mieć ogromną widownię, co moim zdaniem należy wykorzystać. Myślę, że to świetna okazja, by skomentować te okropne rzeczy, które dzieją się obecnie na świecie – powiedziała Amy Schumer.

Aktorka zaproponowała ekipie produkcyjnej, aby połączyć się podczas gali oscarowej z Wołodymyrem Zełenskim lub "chociaż wyemitować nagranie z nim". Jak zaznaczyła, decyzja nie należy do niej i zostanie podjęta przez twórców Gali Oscarowej 2022.

TOK FM PREMIUM