Kurczab-Redlich: Putin jest przekonany, że i tak zwycięży. Do niego nie dociera żadna prawdziwa informacja

- Bardzo długo myślałam, że Putin blefuje. Nawet wtedy, kiedy w 2000 roku udało mi się skumać z ludźmi z FSB i oni wtedy mówili: jesteśmy na wojnie, wodzem tej wojny jest Putin. On odkręci ten film - wspominała w TOK FM reportażystka Krystyna Kurczab-Redlich. Dodała, że teraz jednak obawia się jego dalszych ruchów nawet w stosunku do Polski.
Zobacz wideo

W środę Władimir Putin obwieścił, że chce, by "nieprzyjazne" Rosji państwa płaciły jej za gaz w rublach. W Poranku Radia TOK FM reportażystka, Krystyna Kurczab-Redlich podkreśliła, że bardzo niekorzystny stosunek rosyjskiej waluty do dolara sprawi, iż najprawdopodobniej surowiec ten będzie wobec tego kosztować Zachód o wiele więcej niż dotychczas. - Cały czas Putin bardzo stara się wymotać z tych sankcji (nałożonych przez Zachód - red.), na tyle, na ile to jest możliwe - oceniła. 

Zdaniem gościni TOK FM prezydent Federacji Rosyjskiej dąży do eskalacji konfliktu i pokonania Zachodu, nie zamierza się więc cofać. - Według mnie Putin nie zamierza się cofać. Putin będzie tak czy inaczej cały czas atakował - stwierdziła, zaznaczając, że nie będzie miało na to wpływu ewentualne włączenie się w konflikt NATO. - I bardzo się obawiam jego dalszych pociągnięć w stosunku nawet do Polski. Bo cały czas Polska jest, w każdym razie w sztabowych rozważaniach, na pierwszym miejscu - przekonywała. 

W ocenie Kurczab-Redlich, zachodni świat nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo zdeterminowany jest Władimir Putin. - On dąży do jednobiegunowego świata. Putin chce absolutnej destabilizacji Europy - mówiła. Jako przykład prób destabilizacji Starego Kontynentu przez rosyjskiego przywódcę podała przeprowadzone przez Rosję bombardowania podczas konfliktu w Syrii, co spowodowało napływ do Europy ogromnej liczby uchodźców.

Zdaniem dziennikarki rosyjski prezydent jest gotowy walczyć do ostatniego człowieka na ziemi.
- Bardzo długo myślałam, że Putin blefuje. Nawet wtedy, kiedy w 2000 roku udało mi się skumać z ludźmi z FSB i oni wtedy mówili: jesteśmy na wojnie, wodzem tej wojny jest Putin. On odkręci ten film. Dojdziemy aż do dawnego NRD - wspominała. - Oczywiście wtedy nie wierzyłam, ale jasne było, że Putin realizuje cały czas ten plan. Nie sądzę, żeby w tej chwili zechciał się cofać, ponieważ on jest przekonany, że i tak zwycięży. Przecież do niego żadna informacja prawdziwa nie dociera. I tu jest cały problem - podsumowała. 

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM