Andżelika Borys wypuszczona na wolność

Andżelika Borys została zwolniona z białoruskiego więzienia - poinformował rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys został zwolniona z białoruskiego więzienia - poinformował w piątek PAP rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Wiceszef resortu Marcin Przydacz przekazał, że Borys czuje się dość dobrze i w tej chwili potrzebuje odpoczynku i rekonwalescencji. Przydacz dodał, że Borys w tym momencie jest na Białorusi i MSZ pozostaje z nią w kontakcie.

Pytany, czy wiadomo, co dzieje się z Andrzejem Poczobutem odparł, że "zabiegamy jako polska dyplomacja również i o zwolnienie red. Poczobuta, jest to dla nas absolutny priorytet".

Andżelika Borys i Andrzej Poczobut w areszcie

Szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys została zatrzymana przez milicję w Grodnie w 23 marca 2021 roku. Od tego czasu przebywała w areszcie. Postawiono jej zarzuty dotyczące podżegania do nienawiści na tle etnicznym oraz rehabilitacji nazizmu.

Cały czas białoruskie władze przetrzymują dziennikarza Andrzeja Poczobuta.

Wiceminister Przydacz w rozmowie z PAP pytany był o to, Pytany, czy wiadomo, co dzieje się z Andrzejem Poczobutem. - Zabiegamy - jako polska dyplomacja również i o zwolnienie red. Poczobuta, jest to dla nas absolutny priorytet - odpowiedział wiceszef MSZ.

TOK FM PREMIUM