Rozmowy pomiędzy Ukrainą i Rosją odbędą się w Turcji. Podano termin

W trakcie kolejnej rundy rozmów przedstawicieli Ukrainy i Rosji przez łącze wideo zapadła decyzja o przeprowadzeniu spotkania dwóch delegacji "na żywo" w Turcji w dniach 28-30 marca - poinformował Dawyd Arachamia, deputowany i jeden z członków ukraińskiej delegacji.
Zobacz wideo

Dawyd Arachamia, który stoi na czele frakcji parlamentarnej partii Sługa Ludu, poinformował w komunikacie na Facebooku, że rozmowy pomiędzy Ukrainą i Rosją odbędą się w Turcji w dniach 28-30 marca. Szczegóły, jak zapowiedział, zostaną przekazane później.

"Negocjacje z Rosją idą bardzo ciężko"

W piątek szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba stwierdził, że negocjacje z Rosją "idą bardzo ciężko". W ten sposób odniósł się do doniesień medialnych o tym, że - według prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana - Kijów i Moskwa są bliskie osiągnięcia porozumienia w kilku sprawach.

Kułeba zapewnił, że Ukraina jest wdzięczna tureckiej stronie i Erdoganowi za polityczne i humanitarne wsparcie oraz dyplomatyczne wysiłki na rzecz zakończenia wojny Rosji przeciwko Ukrainie. - Jednocześnie trzeba obiektywnie oceniać sytuację. Nie ma żadnego konsensusu z Rosją - oświadczył.

Przekazał również, że ukraińska delegacja zajęła twarde stanowisko i nie rezygnuje ze swoich wymogów. - Przede wszystkim domagamy się wstrzymania ognia, gwarancji bezpieczeństwa i integralności terytorialnej Ukrainy - podkreślił.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM