Oscary 2022: Will Smith tłumaczy awanturę - "miłość sprawi, że będziesz robić szalone rzeczy"

Oscary 2022: wyniki nie zaskakują. "Zwycięska rodzina" nagrodzona statuetką za najlepszą męską rolę. Jednak o Willu Smithie jest głośno z innego powodu. Aktor stanął w obronie swojej żony Jady Smith.

Oscary 2022 już rozdane, nad ranem (28 marca 2022) polskiego czasu zakończyła się w Hollywood 94. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jedna z najważniejszych nagród, za główną rolę męską, trafiła w ręce amerykańskiego aktora Willa Smitha, za udział w filmie „Król Ryszard. Zwycięska rodzina". Charyzmatyczny 53-letni raper, który został aktorem, otrzymał najwyższe wyróżnienie świata filmowego za rolę ojca wielkich tenisistek Venus i Sereny Williams w sportowym dramacie biograficznym wyprodukowanym przez Warner Bros. 

Noc oscarowa zapadnie znanemu aktorowi w pamięć nie tylko z powodu otrzymania tej prestiżowej nagrody. Podczas gali doszło do awantury z Chrisem Rockiem.

Zażartował z Jady Smith. Jej mąż mu tego nie odpuścił

W trakcie gali oscarowej aktor Will Smith wdarł się na scenę i uderzył w twarz Chrisa Rocka. Wszystko przez żarty komika o Jadzie Pinkett Smith, żonie Willa Smitha. Rock, omawiając nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego zażartował, porównując krótko przycięte włosy Jady Smith do roli Demi Moore w filmie „G.I. Jane" i zasugerował, by żona Smitha wystąpiła w sequelu.

Jady Smith, która jest również aktorką, cierpi na łysienie i publicznie ujawniła swoją diagnozę w 2018 roku.

Po słowach Rocka, Will Smith wszedł na scenę i spoliczkował komika, po czym wrócił na swoje miejsce obok Jady Smith, jednocześnie wykrzykując przekleństwa. „Trzymaj imię mojej żony z dala od twoich pieprzonych ust", krzyczał Smith.  Zakłopotany Chris Rock powiedział do publiczności: "Will Smith właśnie mi przyłożył. To była najwspanialsza noc w historii telewizji".

Chwilę po incydencie Will Smith odbierał statuetkę za rolę w filmie „Król Ryszard. Zwycięska rodzina". 53-letni aktor nawiązał do incydentu w swoim przemówieniu. Ze łzami w oczach powiedział, że „Richard Williams był zaciekłym obrońcą swojej rodziny" i że „sztuka naśladuje życie".

- Wyglądam jak szalony ojciec, tak jak mówili o Richardzie Williamsie. Ale miłość sprawi, że będziesz robić szalone rzeczy – mówił. Przeprosił organizatorów wydarzenia oraz innych nominowanych, po czym dodał: "Mam nadzieję, że Akademia jeszcze mnie tu zaprosi". 

O incydencie powiadomiono policję, jednak Chris Rock nie złożył skargi na nerwowy wyczyn Willa Smitha. Po zakończeniu gali oscarowej Akademia napisała na Twitterze, że „nie akceptuje przemocy w żadnej formie", nie odnosząc się bezpośrednio do incydentu.

Jada Smith nie pierwszy raz obśmiana przez amerykańskiego komika

Chris Rock już wcześniej żartował z Jady Smith. Będąc gospodarzem rozdania Oskarów w 2016 roku, amerykański wyśmiewał aktorkę za bojkot ceremonii w proteście przeciwko brakowi różnorodności wśród nominowanych. "Jada wściekła się i powiedziała, że nie przyjdzie. Jada bojkotująca Oskary jest jak ja bojkotujący majtki Rihanny. Nie zostałem zaproszony" – powiedział wtedy Rock. „Złościsz się. To niesprawiedliwe, że Will był taki dobry, a nie został nominowany. To również niesprawiedliwe, że Will otrzymał 20 milionów dolarów za Wild Wild West" - dodał Rock.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM