Ukraińska armia schwytała słynną snajperkę. "Bagheera" zabiła 40 Ukraińców. Wcześniej była zakonnicą

Schwytaniem "Bagheery" ukraińska armia pochwaliła się w mediach społecznościowych. Pochodząca z Serbii snajperka prześladowała Ukraińców od 2014 roku i zabiła ok 40 osób, nie tylko żołnierzy, ale i cywilów.

Nękała Ukraińców od 8 lat. W końcu została schwytana 

Jak czytamy na Twitterze ukraińskich sił zbrojnych, "Bagheera" działała na terenie separatystycznych republik ze wschodu Ukrainy od 8 lat. W 2014 przybyła do miejscowości Śnieżnoje, gdzie wstąpiła do piechoty. Brała udział w akcjach zbrojnych w regionie Donbasu, gdzie strzelając do dronów rozwijała swoje snajperskie umiejętności. 

 Portal lb.ua, ujawnia, że kobieta ma na swoich rękach krew około 40 ofiar, w tym także cywilów.

Snajperka została schwytana przez Ukraińców po tym, jak koledzy z oddziału zostawili ją samą na polu walki. 

Zostawili mnie. Widzieli, że jestem ranna, mieli szansę mnie podnieść, ale po prostuzniknęli w nadziei, że umrę — miała powiedzieć schwytana Bagheera, której słowa cytuje portal groundreport.in.

Kim jest "Bagheera"? Sanjperka ma bogatą przeszłość

Jak donosi portal groundreport.in, "Bagheera" to tak naprawdę Danijela Lazović, która w ostatnim czasie ukrywała się pod fałszywym nazwiskiem Irina Starikowa. Pochodzi z Serbii, a zanim trafiła do Ukrainy, prowadziła podwójne życie w rodzinnym kraju. Przed laty wstąpiła bowiem do klasztoru, a obowiązki zakonnicy łączyła z aktywnością w branży narkotykowej. Za ten proceder trafiła do więzienia. Po wyjściu na wolność miała zerwać wszelkie kontakty z rodziną i przyjaciółmi. Rodzinną Serbię opuściła zaś na rzecz samozwańczej Separatystycznej Republiki Donieckiej. Jako najemniczka zajmowała się polowaniem na ukraińskich żołnierzy. 

Teraz snajperka znajduje się w ukraińskiej niewoli. Jak podają ukraińskie media, po tym jak została schwytana, udzielono jej pomocy medycznej. 

Ukraińska armia w mediach społecznościowych wielokrotnie pokazywała schwytanych żołnierzy rosyjskich. Niektórym pozwolono zadzwonić do rodziców. Ukraińcy zapewniają, że wszystkich swoich wojennych jeńców traktują zgodnie z Konwencją Genewską. 

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM