Niemcy. Ponad 95 mln euro zamrożono w ramach sankcji na rosyjskie firmy i osoby prywatne

Do 21 marca niemieckie banki zamroziły łącznie ponad 95,5 mln euro w ramach sankcji nałożonych przez rząd w Berlinie na firmy i osoby prywatne z Rosji - informuje telewizja ARD, cytując odpowiedź ministerstwa finansów na interpelację poselską.
Zobacz wideo

Zamrożenie oznacza, że właściciele nie mogą uzyskać dostępu do tych środków, na przykład dokonywać przelewów lub wypłat.

Dane zostały zebrane przez Deutsche Bundesbank, niemiecki bank centralny, i przedstawione przez ministerstwo finansów w odpowiedzi na zapytanie deputowanego z partii Lewica. To pierwszy przypadek od czasu wejścia w życie sankcji pod koniec lutego, kiedy rząd Niemiec przekazał informacje o zamrożonych aktywach, dotąd właściwe ministerstwa i Bundesbank nie odpowiadały na pytania w tej sprawie.

ARD przypomina dla porównania, że we Francji minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire powiedział tydzień temu w wywiadzie, że jego kraj przejął około 850 mln euro w ramach wymierzonych w Rosję sankcji, a w Belgii według medialnych doniesień jest to kwota około 10 mld euro.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM