Szef NATO: Należy spodziewać się więcej rosyjskich ataków na Ukrainę, które spowodują więcej cierpienia

Rosyjskie oddziały nie wycofują się z Ukrainy, lecz przegrupowują. Należy spodziewać się więcej rosyjskich ataków, które spowodują więcej cierpienia - poinformował na konferencji w Brukseli szef NATO Jens Stoltenberg.
Zobacz wideo

- Według naszego wywiadu rosyjskie jednostki nie wycofują się, ale przegrupowują. Rosja próbuje się przegrupować, uzupełnić zaopatrzenie i wzmocnić swoją ofensywę w regionie Donbasu - powiedział Stoltenberg w Brukseli.

- Jednocześnie Rosja utrzymuje presję na Kijów i inne miasta. Możemy więc spodziewać się dodatkowych działań ofensywnych, przynoszących jeszcze więcej cierpienia - dodał.

Sekretarz Generalny NATO powiedział też, że kraje sojuszu będą dostarczać wojskom ukraińskim tak długo, jak będzie to potrzebne.

Jednocześnie w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał w komunikatorze Telegram, że "dla Rosjan nie ma zabronionych celów, atakują wszystko". "Rosyjskie rakiety i bomby lotnicze uderzają w nasze miasta i cywilną infrastrukturę każdego dnia i każdej nocy" - podkreślił Zełenski.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj -> 

TOK FM PREMIUM