Rzecznik Kremla: Mamy znaczące straty żołnierzy i jest to dla nas ogromna tragedia

Rosyjskie wojska ponoszą na Ukrainie znaczące straty w ludziach - przyznał w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w rozmowie z brytyjską stacją Sky News.
Zobacz wideo

W pierwszym wywiadzie udzielonym zachodnim mediom od czasu rosyjskiej napaści na Ukrainę, rzecznik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina podtrzymywał, że nie jest to wojna, lecz "specjalna operacja militarna".

Dmitrij Pieskow zaprzeczał, by rosyjskie wojska kiedykolwiek strzelały do ludności cywilnej i obiektów cywilnych oraz twierdził, jakoby nie miały nic wspólnego z mordowaniem cywilów w Buczy, ale przyznał, że rosyjskie wojska ponoszą znaczące straty.

Zapytany o doniesienia o tysiącach poległych rosyjskich żołnierzy, w tym sześciu zabitych generałach i setkach straconych czołgów, Pieskow początkowo próbował zbyć to pytanie, ale ostatecznie, nie kwestionując tych liczby, powiedział: "Mamy znaczące straty żołnierzy i jest to dla nas ogromna tragedia".

Od początku wojny Rosja do tej pory tylko dwa razy oficjalnie podała liczbę swoich zabitych żołnierzy - 25 marca twierdziła, że zginęło 1351 żołnierzy. USA szacowały, że do końca marca zginęło ponad 10 tys. Rosjan.

Przypomnijmy, że Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM