Mrozu o nad wyraz lekkich "Złotych blokach": Mój organizm parę razy odezwał się: Hola, hola!

- Nie miałem ochoty wchodzić w ciemne rejony albo takie, gdzie muszę rozpruwać sobie żyły przed mikrofonem i cierpieć. Cierpienia dookoła w związku z pandemią, teraz w związku z tym, co dzieje się za naszą granicą, już wystarczy. Chciałem mieć przestrzeń, gdzie będzie inna aura - mówi w TOK FM Mrozu o swojej nowej płycie.
Zobacz wideo

1 kwietnia ukazała się najnowsza płyta Mroza. "Złote bloki" to szósty album artysty. Krążek promowały trzy single: nostalgiczne "Złoto", "zjednujący osiedlową familię" "Galácticos" i emocjonalne "Palę w oknie". 

Jak mówił Mrozu, płyta powstawała dwa lata. - Jest energetyczna, pozytywna, inna, lżejsza - opowiadał w TOK FM. - Nie miałem ochoty wchodzić w ciemne rejony albo takie, gdzie muszę rozpruwać sobie żyły przed mikrofonem i cierpieć. Cierpienia dookoła w związku z pandemią, teraz w związku z tym, co dzieje za naszą granicą, już wystarczy. Chciałem mieć przestrzeń, gdzie będzie inna aura - tłumaczył. 

Zastrzegł przy tym, że "płyta ma lekki wydźwięk jeszcze z innego powodu". - Mój organizm odezwał się parę razy: hola hola. Biorąc pod uwagę, że gdzieś musiałem o siebie zadbać, to fakt, że są to piosenki z grubsza lekkie, to miało mi pomóc w dojściu do siebie - przyznał. - Tam są dwa-trzy momenty, kiedy coś z siebie zrzucam, kiedy zaśpiewałem z większym wygarem - np. "Palę w oknie". Chodzi o to, by coś wykrzyczeć i zostawić. I to zostało na tym krążku, to będzie pamiątka, która pozwala się oczyścić - dopowiedział.

Mrozu był też pytany, skąd tytuł albumu. Jak przyznał, "nagle z jakiegoś powodu wszystkie teksty zaczęły zahaczać o tematykę osiedlową, o wspominki". - Jestem wychowankiem wrocławskiego osiedla, to wszystko gdzieś tam zaczęło ze sobą współgrać - mówił. - Poza tym w lockdownie też siedzieliśmy dużo zamknięci w czterech ścianach, spotykaliśmy na domówkach, ustawkach, zapraszaliśmy do siebie gości lub na odwrót - dodał, wskazując na tytuły innych piosenek, które także znalazły się na płycie, w tym m.in. "Betonowy las", "Cztery dni" i np. "Nogi na stół".

DOSTĘP PREMIUM