"Kupując ropę i gaz z Rosji finansujecie zabijanie Ukraińców". Zełenski zwrócił uwagę na decyzję Polski

Kupując rosyjską ropę i gaz finansujecie zabijanie Ukraińców - napisał na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, zwracając się do Europejczyków. Podkreślił, że Polska i kraje bałtyckie "już zrezygnowały z finansowania ludobójstwa".
Zobacz wideo

"Kupując rosyjską ropę i gaz finansujecie zabijanie Ukraińców. Działajcie w sposób bardziej zdecydowany. Dość już karmienia rosyjskiej machiny wojskowej. Polska, Litwa, Łotwa i Estonia już zrezygnowały z finansowania ludobójstwa" - głosi komentarz Zełenskiego na Twitterze.

Ukraiński prezydent dołączył wideo, na którym kadry z europejskiej stacji benzynowej, gdzie młoda kobieta tankuje auto, przeplatają się z obrazami rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Dodano pod nimi napisy w języku angielskim: "za ropę i gaz z Rosji nie płacisz w euro ani rublach. Płacisz życiem Europejczyków, takich samych jak ty".

Film kończy się podpisem: "Tylko cztery państwa: Polska, Litwa, Łotwa i Estonia mają odwagę, by odmówić finansowania ludobójstwa. A co z resztą? Czy Europa ma dość odwagi by zatrzymać ludobójstwo na Ukrainie?".

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM