Kanclerz Austrii spotka się z Władimirem Putinem. "Mamy jasne stanowisko w sprawie rosyjskiej agresji"

Kanclerz Austrii Karl Nehammer udaje się w poniedziałek do Moskwy, gdzie ma spotkać się z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem - podała austriacka agencja APA. Tematem rozmów ma być rosyjska inwazja na Ukrainę.
Zobacz wideo

O planowanej wizycie w stolicy Rosji i spotkaniu z Władimirem Putinem, kanlcerz Austrii Karl Nehammer poinformował też na Twitterze. 

"Jesteśmy neutralni militarnie, ale mamy jasne stanowisko w sprawie rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie. Ona musi się zakończyć!" - napisał w mediach społecznościowych. 

Nehammer podkreślił także konieczność tworzenia w Ukrainie korytarzy humanitarnych. 

Kanclerz Austrii przekazał także, że o swoim spotkaniu z Putinem poinformował m.in. szefową Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela, kanclerza Niemiec Olafa Scholza, prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. 

Spotkanie Nehammera z Zełenskim w Kijowie

W sobotę kanclerz Nehammer spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. "W Kijowie i w Buczy mógł na własne oczy ujrzeć obraz zniszczeń i okrucieństw popełnionych przez armię rosyjską" - pisze dziennik "Bild".

Od początku inwazji na Ukrainę, czyli od 24 lutego, Putin miał głównie kontakt telefoniczny z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. 

DOSTĘP PREMIUM