Ukraińska rzeczniczka praw człowieka: Rosjanie torturują i zabijają osoby starsze

Na okupowanych obszarach Ukrainy rosyjscy najeźdźcy torturują i zabijają osoby starsze - oświadczyła ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa, cytowana we wtorek przez agencję Ukrinform.
Zobacz wideo

Agencja przekazuje, że ukraińska rzeczniczka praw człowieka opisała swoje wystąpienie na obradach grupy roboczej ds. starzenia przy 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, która rozpoczęła pracę w Nowym Jorku

- W swoim przemówieniu podkreśliłam, że w czasie wojny na Ukrainie osoby starsze, które nie mogą przenieść się na bezpieczne obszary, muszą żyć pod okupacją lub w oblężonych miastach, gdzie są torturowane i zabijane przez rosyjskich okupantów – poinformowała Ludmyła Denisowa.

1700 Ukraińców i Ukrainek w rosyjskiej niewoli

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa od 24 lutego. Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk poinformowała, że Rosjanie przetrzymują w niewoli około 1700 ukraińskich żołnierzy i cywilów.

- Wśród więźniów jest 500 kobiet. (...) Mamy w niewoli także wielu księży, dziennikarzy, aktywistów, burmistrzów. Są w więzieniach, nie na terytorium Ukrainy, ale w Kursku, Briańsku, Rostowie. Tam są przetrzymywani - powiedziała Wereszczuk.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM