Żołnierze broniący Mariupola będą walczyć do końca. "Nie poddaliśmy się" [WIDEO]

Broniący Mariupola żołnierze z 36. Samodzielnej Brygady Morskiej Sił Zbrojnych Ukrainy nagrali film, w którym zapewniają, że się nie poddali i pozostają lojalni wobec swojego państw - informuje "Ukraińska Pravda". Zaapelowali, by zapamiętać koszty ich oporu względem atakujących wojsk rosyjskich oraz o prowadzenie przez Ukrainę walki do jej ostatecznego zwycięstwa.
Zobacz wideo

Wideo zostało opublikowane przez reporterkę 1+1 Media Natalię Nahorną, która wyjaśniła, że zostało ono nagrane około 5 rano we wtorek w Mariupolu. Podkreśliła. Jak stwierdziła, żołnierze "trzymają się, choć prawie nie mają się prawie czego trzymać". Zdobycie ich pozycji przez armię rosyjską to zatem kwestia godzin. 

- Chwała Ukrainie! Jesteśmy obrońcami Mariupola, 36. Samodzielnej Brygady Morskiej, która broniła i będzie bronić tego miasta do samego końca. Nigdy się nie poddaliśmy. Tak długo, jak mogliśmy, broniliśmy każdego centymetra tego miasta. Ale rzeczywistość jest taka, że miasto jest naprawdę zablokowane, otoczone - nie ma zapasów ani amunicji, ani żywności - mówią żołnierze na nagraniu. 

Żołnierze wyrazili także wdzięczność dla wszystkich Ukraińców, którzy "wierzyli i wierzą w żołnierzy piechoty morskiej". - Ta wiara dodawała nam sił bardzo długo. Nie poddaliśmy się. Byliśmy wierni (Ukrainie - red.) i pozostaniemy jej wierni na zawsze - powiedzieli. Dodali, że "każdy Ukrainiec musi pamiętać o kosztach tego oporu i dokończyć zadanie: walczyć do ostatecznego zwycięstwa".

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM