Elon Musk chce kupić Twittera za ogromną kwotę. "To moja najlepsza i ostateczna oferta"

Elon Musk właśnie obwieścił światu, że chce kupić 100% akcji Twittera. Miliarder zaproponował za nie aż 43,4 mld dolarów co daje kwotę 54,2 dolara za akcję.

Elon Musk i Twitter - miliarder chce uwolnić potencjał serwisu

"Złożyłem ofertę" - napisał w czwartek na Twitterze Elon Musk i dodał link ze szczegółami propozycji, jaką przedstawił Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Z opublikowanego przez niego dokumentu wynika, że Musk chce kupić wszystkie akcje popularnego serwisu społecznościowego za kwotę 43 mld dolarów.

"To moja najlepsza i ostateczna ofertą i jeśli nie zostanie przyjęta, będę musiał ponownie rozważyć moją pozycję jako udziałowca" - stwierdził Musk.

"Twitter ma niesamowity potencjał i ja go uwolnię" - zadeklarował miliarder

Elon Musk : "Twitter musi zostać przekształcony w firmę prywatną"

Wcześniej, w połowie marca miliarder poinformował, że stał się udziałowcem Twittera, po zakupie 9,2% akcji spółki. To uczyniło z niego największego udziałowca w firmie, bowiem obecnie posiada ponad czterokrotnie więcej akcji niż założyciel Twittera Jack Dorsey

Musk odmówił jednak dołączenia do zarządu firmy. Dzięki temu nie obowiązuje go limit dotyczący członków zarządu, który nie pozwala im na zakup więcej niż 14,9 % akcji.

"Od momentu wejścia w tę inwestycję zdaję sobie sprawę, że firma ani nie będzie prosperować, ani służyć społeczeństwu w obecnej formie. Twitter musi zostać przekształcony w firmę prywatną" - napisał Musk w cytowanym przez Reutersa liście do prezesa Twittera Breta Taylora.

Elon Musk - majątek najbogatszego człowieka na świecie robi wrażenie

Wartość majątku Elona Muska ulega wahaniom, w zależności od sytuacji na giełdzie. Jest on jednak obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie. Majątek netto Elona Muska, obejmujący nie tylko akcje Tesli, ale także walory producenta rakiet SpaceX.

W rankingu najbogatszych ludzi świata opublikowanego 5 kwietnia przez magazyn Forbes, Elon Musk zajął pierwsze miejsce z majątkiem szacowanym na kwotę ok. 219 mld dolarów netto. Drugie miejsce zajął założyciel Amazona Jeff Bezos, którego majątek jest o 100 mld dolarów mniejsz.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM