"Pięć mocnych uderzeń". Rosyjskie rakiety spadły na Lwów. Władze: Są ofiary

Wojska rosyjskie ostrzelały infrastrukturę cywilną Lwowa, było to "pięć mocnych uderzeń" - napisał w poniedziałek na Twitterze Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Wcześniej władze Lwowa poinformowały o atakach rakietowych.

"Pięć mocnych uderzeń rakietowych na infrastrukturę cywilną starego europejskiego Lwowa. Rosjanie nadal barbarzyńsko atakują z powietrza miasta ukraińskie" - napisał Podolak na Twitterze. 

Wcześniej o pięciu atakach rakietowych na konkretne cele we Lwowie poinformował mer Andrij Sadowyj. Dodał, że na miejsce wyjechały służby ratownicze i trwa wyjaśnianie okoliczności ataku.

Agencja AFP przekazała relację świadka, mieszkańca południowo-zachodniej części Lwowa, który poinformował o gęstych kłębach szarego dymu, widocznych za budynkami mieszkalnymi.

W atakach rakietowych na Lwów, dokonanych w poniedziałek przez wojska rosyjskie, zginęło sześć osób, a osiem jest rannych, w tym dziecko - poinformował szef administracji obwodowej Maksym Kozycki, cytowany przez agencję Ukrinform.

Szef administracji obwodowej poinformował, że pociski rakietowe spadły m.in. na obiekty infrastruktury wojskowej

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM