Kabajewa nie boi się sankcji. "Partnerka Putina" wyszła z ukrycia i pozowała w Moskwie na tle litery Z

Alina Kabajewa uważana jest za partnerkę i matkę dzieci Władimira Putina, choć sam prezydent Rosji nigdy nie potwierdził związku z nią. W ostatnich dniach wiele kontrowersji wzbudził fakt, iż Waszyngton wycofał jej nazwisko z listy osób objętych sankcjami. Teraz Biały Dom tłumaczy, że również ona nie powinna czuć się bezpiecznie.
Zobacz wideo

Kabajewa nie objęta sankcjami. Zachód boi się reakcji Putina?

Jak podał dwa dni temu "The Wall Street Journal", Alina Kabajewa jest jedną z niewielu bliskich Władimirowi Putinowi osób, która nie została objęta amerykańskimi sankcjami. Waszyngton wykreślił ponoć jej nazwisko z listy, z obawy o to, że nałożenie restrykcji na partnerkę Putina mogłoby rozjuszyć włodarza Kremla i doprowadzić do jeszcze większego zaostrzenia konfliktu pomiędzy Rosją i USA

Decyzję Amerykanów skomentował Gieorgij Ałburow, rosyjski działacz opozycyjny

- Moi przyjaciele, wydaje się, że doszło do potwornego nieporozumienia. W jakiś niewiarygodny sposób główna rosyjska propagandystka i kobieta BARDZO bliska Putinowi nie została objęta sankcjami. Nazywa się Alina Kabajewa". Wyjaśniał też, że sankcje powinny uderzyć w kochankę Putina, ponieważ jest "beneficjentką putinowskiej korupcji" i "naczelnym szefem propagandy" - napisał zdegustowany na Twitterze

Brak sankcji dla Kabajewej, którą posądza się także o pomoc w ukrywaniu osobistego majątku Władimira Putina, skomentowała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki, która stwierdziła, że planowane jest poszerzenie sankcji i dodała, że "nikt nie jest przed nimi bezpieczny". Przypomniała także, że wcześniej Stany Zjednoczone objęły sankcjami samego Władimira Putina oraz obie jego córki.

Alina Kabajewa, nieoficjalna partnerka Władimira Putina, była ostatnio widziana w Moskwie

Tymczasem Alina Kabajewa, która od początku inwazji Rosji na Ukrainę trzymała się z dala od mediów i oczu opinii publicznej, przestała się ponoć ukrywać. Była gimnastyczka pojawiła się na zorganizowanym w Moskwie festiwalu gimnastyki dla dzieci i młodzieży, nazwanego na jej część "Alina". Kabajewa jako organizatorka tego wydarzenia, zadbała o to, by jego głównym tematem była Wielka Wojna Ojczyźniana. Zapytana przez dziennikarza sport-express.ru, dlaczego wybrała taki temat, odpowiedziała: „Widzisz, ta historia nie należy do przeszłości. Zostaje z nami. To święto nie tylko dla kraju, to święto dla każdej z naszych rodzin. Każda rodzina ma historię wojenną. I w żadnym wypadku nie powinniśmy o tym zapominać, ale pamięć powinniśmy przekazywać z pokolenia na pokolenie". I dodała: "Gratuluję wszystkim zbliżającego się Dnia Zwycięstwa!". Do zdjęć pozowała z literą Z w tle.

Kim jest Alina Kabajewa? - utalentowana gimnastyczka zawróciła w głowie prezydentowi

Władimir Putin miał tylko jedną oficjalną partnerkę, była nią jego była żona, Ludmiła Putina z którą ma dwie córki. Państwo Putin rozwiedli się jednak w 2014 roku. Oficjalnym powodem miało być całkowite zaangażowanie prezydenta w sprawy państwa. Nieoficjalnie jednak mówiło się, że do rozpadu tego związku przyczyniła się Alina Kabajewa. 

Młodsza od Władimira Putina była gimnastyczka artystyczna miała zawrócić w głowie prezydentowi Rosji kiedy ten był w małżeństwie z Ludmiłą. Pierwsze plotki o tym romansie pojawiły się w 2008 roku, ale Kreml stanowczo im zaprzeczył. We wrześniu 2013 opozycjonista Aleksiej Nawalny poinformował, że Kabajewa wyszła za mąż za Władimira Putina. Kobieta ma czwórkę dzieci, których ojcostwo przypisuje się Putinowi. 

Kabajewa była utytułowaną gimnastyczką, karierę sportową zakończyła w 2004 roku. Do ukochanego sportu wróciła w 2007 roku zdobywając drużynowe mistrzostwo świata. Od 2007 roku była deputowaną (do Dumy) partii Jedna Rosja z Tatarstanu. Pracowała w Komitecie Kultury Fizycznej, Sportu i Spraw Młodzieży. 

W ostatnim czasie Kabajewa wraz z dziećmi miała mieszkać w Szwajcarii

TOK FM PREMIUM