Atak rakietowy na Kijów podczas wizyty sekretarza generalnego ONZ. Guterres "jest bezpieczny, ale w szoku"

Rosjanie przeprowadzli ostrzał rakietowy Kijowy oraz Odessy. W ostrzale Kijowa rannych zostało sześć osób. W czwartek w stolicy Ukrainy z wizytą przebywał sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

"Do najnowszych ataków rakietowych na centrum Kijowa doszło w czwartek podczas oficjalnej wizyty sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa" - poinformował na Twitterze doradca szefa gabinetu prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. Rosyjskie rakiety uderzyły w Kijów i Fastów, na południowy wschód od stolicy.

To pierwszy atak rakietowy na Kijów od kilkunastu dni.

"Przedwczoraj (Guterres) siedział przy długim stole na Kremlu, a dzisiaj o kilometr od niego grzmi± eksplozje. Pocztówka z Moskwy? Przypomnijcie, dlaczego Rosja wciąż zasiada w Radzie Bezpieczeństwa ONZ?" – pytał we wpisie Mychajło Podolak.

Przebywający w Kijowie sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres jest "bezpieczny", ale "w szoku" - poinformował rzecznik ONZ Saviano Abreu.

Na skutek wieczornego ostrzału rannych zostało co najmniej sześć osób.

Ataki na Kijów i Odessę

W czwartek wieczorem media poinformowały o dwóch silnych wybuchach w Kijowie. Mer stolicy Witalij Kliczko powiadomił później, że rakiety uderzyły w dzielnicy szewczenkowskiej.

Media poinformowały również o ataku rakietowym na Fastów, kilkadziesiąt kilometrów od Kijowa.

Rosjanie zaatakowali również Odessę, media poinformowały o wybuchach w tym mieście. Szef władz obwodowych Maksym Marczenko poinformował, że nad miastem zestrzelono trzy rosyjskie rakiety.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM