Zełenski: Ukraina będzie wolna. Radzi też rosyjskim żołnierzom, by ocalili swoje życie

- Ukraina będzie wolna. Będą wolne i Cherson i Nowa Kachowka, Melitopol, Berdiańsk - mówił w najnowszym wystąpieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Jednocześnie zaapelował do rosyjskiego wojska: "Każdy rosyjski żołnierz może jeszcze ocalić swoje życie".

- Ukraina będzie wolna - mówił w najnowszym wystąpieniu w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Zapewnił, że flaga kraju "wróci tam, gdzie powinna być". - Będą wolne i Cherson i Nowa Kachowka, Melitopol, Berdiańsk, Dnieproudne i wszystkie inne tymczasowo okupowane miasta i wspólnoty, w których okupanci udają "właścicieli - wyliczył. 

"Każdy rosyjski żołnierz może jeszcze ocalić swoje życie"

W wystąpieniu Zełenski powtórzył też, że rosyjska armia ściąga "dodatkowe siły" do ataków na wschodzie Ukrainy. Jednocześnie zaapelował do rosyjskiego wojska: "Każdy rosyjski żołnierz może jeszcze ocalić swoje życie. Lepiej będzie dla was przeżyć w Rosji niż umrzeć w naszym kraju".

Ukraiński przywódca przypomniał przy tym, że "od początku wojny na Ukrainie zginęło 23 tysiące rosyjskich żołnierzy; zniszczonych zostało ponad tysiąc rosyjskich czołgów i blisko 2,5 tysiąca innych pojazdów wojskowych. 

Wołodymyr Zełenski poinformował także, że Ukraina cały czas zabiega o zaostrzenie sankcji wobec Rosji. Spodziewa się, że wkrótce zapadnie decyzja o ograniczeniu importu rosyjskiej ropy naftowej.

TOK FM PREMIUM