Rosyjskie ostrzały rakietowe w różnych regionach. We Lwowie uszkodzone zostały podstacje energetyczne

Do rosyjskich ostrzałów rakietowych kilku obwodów, w tym po raz pierwszy zamieszkanego przez mniejszość węgierską Zakarpacia, doszło we wtorek w Ukrainie. Poinformowali o tym przedstawiciele władz regionalnych.
Zobacz wideo

"Uderzyła rakieta w obiekt w hirskim rejonie Zakarpacia. Na miejscu pracują służby, ustalamy informacje o szkodach i ewentualnych ofiarach" - oznajmił szef władz obwodowych Wiktor Mykyta na Telegramie. 

Wcześniej o rosyjskich atakach rakietowych w obwodzie lwowskim informował szef władz obwodowych Maksym Kozycki. Według mera Lwowa Andrija Sadowego uszkodzone zostały trzy podstacje energetyczne i w części miasta nie ma prądu.

Szef władz obwodu winnickiego Serhij Borzow powiadomił, że obrona przeciwlotnicza strąciła nad obwodem dwie rosyjskie rakiety. Obecnie trwają poszukiwania odłamków. 

Informacje o wybuchach nadchodziły również z obwodu kirowohradzkiego. O uderzeniu rakiety w hromadzie (gminie) dolińskiej poinformował szef miejscowych władz Jewhenij Zwizdowski - pisze portal Hromadske.

O tym, że odgłosy wybuchów słychać było również w Mikołajowie, powiadomił korespondent portalu Suspilne.

Tymczasem ukraińskie koleje przekazały, że na skutek ostrzałów obiektów infrastruktury stanęło we wtorek 13 pociągów.

Alarmy przeciwlotnicze ogłoszono we wtorek po południu w niemal wszystkich obwodach na terytorium Ukrainy.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM