Media: W Naddniestrzu doszło do wymiany ognia na granicy z Ukrainą

Na granicy separatystycznego regionu Mołdawii, Naddniestrza, z Ukrainą doszło do wymiany ognia - poinformowała w czwartek kiszyniowska telewizja TV8. Stacja przypomniała o serii eksplozji, do których doszło pod koniec kwietnia w tej podporządkowanej Kremlowi enklawie, gdzie stacjonują rosyjscy żołnierze.

Jak przekazała stacja TV8, powołując się na źródła dziennikarskie w głównym mieście regionu, Tyraspolu, dotychczas ani stacjonujące w Naddniestrzu siły rosyjskie, ani strona ukraińska nie sprecyzowały okoliczności zdarzenia. Na temat ten milczą również władze Mołdawii.

Telewizja twierdzi, że efektem strzelaniny w pobliżu przejścia granicznego Ciuciurgan jest ponowne ogłoszenie przez władze Naddniestrza stanu alarmowego. "Źródła w tyraspolskich organach ścigania podały, że strzały słychać było w rejonie wsi Pawłowka koło Ciuciurganu. Właśnie tam 4 marca wysadzony został most kolejowy" - podała telewizja, zaznaczając, że dotychczas nie ustalono sprawców eksplozji.

Przypomnijmy, że według brytyjskiego dziennika "The Times" rosyjskie władze opracowały misterny plan inwazji, zgodnie z którym Mołdawia zostanie wkrótce zaatakowana według tzw. "donbaskiego" scenariusza. Próba inwazji może zostać podjęta 9 maja.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM