Najdłuższy most wiszący na świecie przy granicy z Polską. Zobacz go koniecznie!

Niezwykła konstrukcja Sky Bridge 721 powstała w czeskich Górach Orlickich, blisko granicy z Polską. Zakończono już próby obciążeniowe tego mostu przerzuconego nad urokliwą doliną Młyńskiego Potoku.

Takich imponujących pod względem długości i położenia spacerowych mostów w Polsce jeszcze nie mamy – najdłuższy polski most wiszący znajduje się w Mszanie, ma długość ponad 400 metrów, lecz jest mostem autostradowym. Na szczęście do Sky Bridge 721 jest od nas naprawdę blisko - znajduje się ok. 13 km od granicy z Polską. Nowo powstały, najdłuższy na świecie most wiszący ma szansę stać się największą atrakcją turystyczną Czech. Pierwsi turyści będą mieli okazję przejść się jego malowniczą trasą już w najbliższy piątek 13 maja 2022 roku.

Najdłuższy na świecie most wiszący połączył dwa masywy górskie. Trasa jest wyjątkowo malownicza

Sky Bridge 721 jest zlokalizowany w Górach Orlickich blisko granicy z Polską. Konstrukcja ma dokładnie 721 metrów długości i została przerzucona nad doliną Młyńskiego Potoku (Mlynsky Potok) w Górach Orlickich. Most łączy ze sobą dwa masywy górskie: Slamnik i Chlum. W najwyżej położonym miejscu odwiedzający będą się przechadzali na wysokości 95 metrów nad ziemią. Będzie można z niego podziwiać masyw Śnieżnika. 

Warto pamiętać, że – jak w przypadku większości takich konstrukcji wiszących – trasa Sky Bridge 721 jest jednokierunkowa. Ze względów bezpieczeństwa most będzie zamykany przy silnych porywach wiatru – podobnie jak dzieje się w przypadku górskich kolejek linowych.

Oficjalne otwarcie najdłuższego mostu wiszącego na świecie za chwilę. Bilety można już rezerwować

Pierwsi turyści będą mieli okazję przejść się trasą Sky Bridge 721 już w najbliższy piątek 13 maja 2022 roku – wstęp od godziny 10:00. Co pół godziny na most będzie mogło wejść 200 osób.

Już teraz warto zarezerwować bilety telefonicznie lub kupić je za pośrednictwem strony internetowej. Przy zakupie można wybrać różne warianty wycieczki: bilet podstawowy na sam spacer najdłuższym mostem wiszącym na świecie, pakiet z wykorzystaniem kolejki linowej w jedną (w górę) albo obie strony (wjazd i zjazd), jak również pakiet zawierający dodatkowo spacer znajdującą się niedaleko inną atrakcją o nazwie Spacer w chmurach. 

Cena podstawowa kupowanego na miejscu biletu, który umożliwi spacer po Sky Bridge 721, wynosi 390 koron, czyli około 75 złotych. Trochę taniej, bo 350 koron, zapłacimy przy dokonaniu rezerwacji przez internet.

Już dziś prowadzący obsługę najdłuższego na świecie mostu wiszącego sugerują, aby nie zostawiać rezerwacji biletów na ostatnią chwilę – jak to bywa w przypadku nowych atrakcji turystycznych, zainteresowanie miejscem jest coraz większe, a bilety sprzedają się bardzo szybko. 

Kurort Dolna Morawa, który zainwestował w tę konstrukcję, przygotował dodatkowo różnego rodzaju pakiety biletów, które pozwalają odwiedzić także inne atrakcje w dobrej cenie.

Jak dojechać z Polski do Sky Bridge 721? 

Ośrodek Dolní Morava położony jest tuż przy granicy z Polską, ok. 20 minut podróży samochodem, ok. 13 kilometrów trasami 43 lub 312 od przejścia granicznego Boboszów - Dolní Lipka. Można tu zajrzeć na kilka godzin przy okazji pobytu w polskich Górach Sowich albo Stołowych, z których do ośrodka dojedziemy w ok. 1,5 godziny.

Podróż do Sky Bridge 721 z Warszawy samochodem zajmie ok. 6 godzin, z Wrocławia niecałe 3 godziny, a z Krakowa - ok. 4 godzin. 

TOK FM PREMIUM