USA. Biden ostrzega przed możliwym orzeczeniem Sądu Najwyższego w sprawie aborcji. "Oni pójdą dalej"

Prezydent USA Joe Biden ocenił, że nieoficjalne informacje o możliwym orzeczeniu Sądu Najwyższego USA zakazującym aborcji, mogą zapowiadać dalsze decyzje idące w tym kierunku. Biden wymienił w tym kontekście możliwy zakaz małżeństw osób tej samej płci czy prawo do antykoncepcji.
Zobacz wideo

- Zapamiętajcie moje słowa: oni pójdą dalej... chodzi o decyzję Sądu Najwyższego co do prawa do małżeństw tej samej płci - powiedział prezydent w Chicago na przyjęciu dla donatorów Partii Demokratycznej dodając, że dotyczy to także prawa do antykoncepcji.

- Będziecie świadkami tych decyzji, które jeszcze bardziej podzielą Stany Zjednoczone. Będziemy się kłócić o sprawy, o które nie powinniśmy się kłócić - dodał.

Biden wcześniej, podczas spotkania z wyborcami w ub. tygodniu, udzielił poparcia tym kandydatom do Kongresu w nadchodzących wyborach, którzy wspierają prawo do przerwania ciąży.

Do mediów przedostały się informacje, według których Sąd Najwyższy USA zamierza wkrótce uchylić orzeczenie z 1973 r. (Roe v. Wade) legalizujące aborcję. W liczącym dziewięciu sędziów Sądzie Najwyższym przewagę mają obecnie konserwatyści.

TOK FM PREMIUM