CNN: Rosyjscy żołnierze zastrzelili nieuzbrojonych cywilów. Strzelali w plecy

CNN opublikowała materiał wideo pokazujący, jak rosyjscy żołnierze strzelają w plecy właściciela i pracownika salonu samochodowego pod Kijowem. Następnie plądrują budynki.

Na nagraniu opublikowanym przez CNN widać, jak 16 marca Rosjanie wdzierają się na teren salonu samochodowego położonego przy podkijowskiej autostradzie. Właściciel biznesu i jego 68-letni ochroniarz wychodzą do nich z rękami w górze. Obaj mężczyźni byli nieuzbrojeni.

Żołnierze przeszukują obu i pozwalają im odejść, ale gdy Ukraińcy odwracają się, otrzymują serię z karabinu. Właściciel ginie na miejscu.

Ochroniarzowi udaje się dotrzeć do biura i wezwać na pomoc obronę terytorialną. Jak informuje CNN, mężczyzna ostatecznie zmarł jednak z utraty krwi, zanim udało mu się skutecznie udzielić pomocy.  

UWAGA! Wideo zawiera drastyczne sceny.

 

W rozmowie z CNN córka zmarłego mężczyzny stwierdziła, że Rosjanie "są katami". - Mój ojciec był spokojnym, nieuzbrojonym człowiekiem - podkreśliła.

Zdarzenie, do którego doszło 16 marca zarejestrowało kilka kamer monitoringu. Ukraińska prokuratura bada nagrania jako potencjalny dowód na zbrodnie wojenne.

Teraz z kodem: UKRAINA odsłuchasz każdą audycję i podcast TOK FM. Aktywuj kod tutaj ->

TOK FM PREMIUM