Ołena Zełenska. Pierwsza dama Ukrainy w taki sposób doceniła Polaków

Była scenarzystka i pisarka, z wykształcenia architektka, która nie chciała zostać pierwszą damą. Dziś Olena Zełeńska, żona prezydenta Ukrainy, nie tylko wspiera swoje rodaczki, ale podtrzymuje ducha całego ukraińskiego narodu. Zobacz w jak wyjątkowy sposób doceniła pomoc Polaków!

Ołena Zełenska: Pierwsza dama nie była zachwycona swoją rolą. Teraz jest wzorem

44-letnia Ołena Zełeńska, z domu z domu Kijaszko, urodziła się w ukraińskim mieście Krzywy Róg, podobnie jak prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełeński. Od 2019 roku jest pierwszą damą tego kraju, ale na początku trzymała się w cieniu męża, znanego wcześniej jako aktor i satyryk. Od początku rosyjskiej napaści jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, apelując do ukraińskich kobiet, by zachowały spokój w tej dramatycznej sytuacji. Zaraz po wybuchu wspierała Ukrainki takimi słowami: "Nie będę panikować i płakać. Będę spokojna i pewna siebie. Moje dzieci patrzą na mnie".

Ołena Zełenska: „Nikt nie odbierze mi męża, nawet wojna"

Od czasu wybuchu wojny w Ukrainie, pierwsza dama Ukrainy rzadko pojawia się razem z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Niedawno dopiero drugi raz od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji była widziana razem z ukraińskim przywódcą. Ze względu na swoje bezpieczeństwo przebywa z dziećmi pary, Oleksandrą i Kyryło w nieznanym miejscu. W rozmowie z ukraińską telewizją RADA, powiedziała: „Najgorszą męką jest wojna, która się rozpoczęła. Nasza rodzina, podobnie jak wszystkie rodziny ukraińskie, jest teraz rozdzielona". Po tym, jak dziennikarz zasugerował, że „Wojna praktycznie zabrała pani męża", Ołena Zełenska odparła: „Nikt mi nie zabierze męża, nawet wojna".

Ołena Zełenska zapowiada plan rodaków. "Wrócę. I zaprosimy Polaków, by im podziękować"

Pierwsza Dama Ukrainy Ołena Zełenska opublikowała teraz filmik na swoich profilach społecznościowych pt. "Wrócę", w którym ukraińscy uchodźcy w Polsce opowiadają, że po wojnie powrócą do swojego kraju. "Wrócimy, bo nie ma nic lepszego niż dom. I zdecydowanie zaprosimy Polaków, by im podziękować" - słyszymy w nagraniu, które opublikowała żona ukraińskiego prezydenta.

Jak oświadczyła żona prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego: "Nie mamy szczęścia z jednym z sąsiadów, który dowodzi 'braterstwa' uderzeniami rakietowymi i terrorem. Ale mamy wielkie szczęście, mając innego sąsiada, Polskę, która stała się najbliższym przyjacielem Ukrainy, nie tylko geograficznie". Jak poinformowała agencja Ukrinform, Zełenska zaznaczyła, że Polska udzieliła już schronienia około 3 mln ukraińskich uchodźców, zapewniając im nie tylko miejsce do życia, ale również opiekę, leczenie i edukację.

TOK FM PREMIUM