"Znów bunt...Praktycznie wszyscy!". Ukraińskie służby znów publikują przechwycone rozmowy Rosjan

Rosyjscy żołnierze masowo buntują się przeciw udziałowi w ofensywie w Ukrainie - poinformowała w piątek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) po przechwyceniu rozmowy telefonicznej rosyjskich wojskowych.
Zobacz wideo

"Znów bunt…! Z tego, co wiem, pełny skład osobowy…. Praktycznie wszyscy!" – powiedział rosyjski żołnierz walczący na wschodzie Ukrainy w rozmowie ze swoim dowódcą. SBU udostępniło zapis przechwyconej rozmowy na Facebooku.

SBU zwraca uwagę, że z rozmowy wynika, iż nie jest to pierwszy podobny przypadek w tym pułku. "Żeby jakoś opanować poprzedni bunt w pułku, żołnierzy umieścili w piwnicy. Ale, jak słyszymy, nie bardzo to pomogło" – napisano w komunikacie.

Rosjanie wywożą zboże

Rojsko rosyjskie nadal wywozi zboże z obwodu chersońskiego – poinformował w piątek szef władz obwodowych Hiennadj Łahuta na briefingu. Jak dodał, niektórzy rolnicy zdecydowali się na współpracę z okupantami.

- Można stwierdzić, że Rosjanie wywożą z obwodu chersońskiego produkty i zboże. Korki na drodze do Krymu są już kilometrowe – oświadczył Łahuta. Jak zaznaczył, jest to nie tylko towar kradziony, ale też przekazywany okupantom przez niektórych gospodarzy. - Niektórzy obywatele zaczęli już handlować z Rosjanami. To tysiące ton zboża i warzyw – zaznaczył.

Chersoń i część obwodu chersońskiego zostały zajęte przez siły rosyjskie na początku marca.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba zaapelował we wtorek do wszystkich państw świata, by nie kupowały od Rosji skradzionego przez nią ukraińskiego zboża. - Rosyjscy złodzieje kradną ukraińskie zboże, ładują je na statki, przepływają przez Bosfor i próbują sprzedawać je za granicą - oznajmił.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM