Starcia kibiców z policją przed finałem Ligi Mistrzów w Paryżu. Zatrzymano 68 osób

Podczas sobotniego meczu finałowego piłkarskiej Ligi Mistrzów w podparyskim Saint-Denis zatrzymano 68 osób, z których 39 trafiło do policyjnego aresztu - podało francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Paryska komenda policji poinformowała w komunikacie, opublikowanym w sobotę późnym wieczorem, że przed meczem "wielu kibiców bez biletów na finał lub posiadaczy podrobionych biletów zakłóciło dostęp do Stade de France". Rozpoczęcie spotkania Realu Madryt z Liverpoolem (1:0) musiało zostać przesunięte o pół godziny z powodu napięć poza stadionem. Część fanów próbowało bowiem wspiąć się na bramy, usiłując dostać się do środka. Doszło do starć z siłami policyjnymi, które odpierały intruzów, używając między innymi gazu łzawiącego.

Minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin w tweecie zwrócił uwagę na postawę „tysięcy Brytyjczyków - 'kibiców' bez biletów lub z fałszywymi biletami, którzy włamali się na Stade de France".

Wbrew obawom ewakuacja dwóch oddzielnych "stref kibica" – kibiców Realu Madryt w Saint-Denis i Liverpoolu na wschodzie Paryża – odbyła się bez większych incydentów – podała na Twitterze paryska prefektura.

Lokalne władze Cours de Vincennes zorganizowały bezpieczny teren z gigantycznymi ekranami, stoiskami z napojami i rozrywką, aby przyjąć w tej strefie kibica 40 tysięcy angielskich zwolenników "czerwonych", którzy nie mieli biletów.

Ze swej strony służby ratownicze francuskiej stolicy odnotowały "dość spokojny wieczór". W sumie 238 osób wymagało interwencji różnych służb ratunkowych we "względnie nagłych wypadkach", począwszy od nadużycia alkoholu poprzez drobne wypadki po zatrucia gazem łzawiącym - powiedział AFP rzecznik paryskiej straży pożarnej.

W finale Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał Liverpool 1:0. 

TOK FM PREMIUM