Zdrowie Putina - Independent: "Prezydentowi Rosji zostały 3 lata życia. Na skutek chorób traci wzrok"

Pogłoski dotyczące rzekomej choroby Władimira Putina krążą w światowych mediach od tygodni. Czy ze zdrowiem prezydenta Rosji faktycznie jest źle? Dziennik Independent podaje, że włodarzowi Kremla zostały maksymalnie 3 lata życia.

Choroba Putina - prezydent Rosji traci wzrok?

Dzisiejszy "Independent" powołując się na szpiega z szeregów FSB donosi, że Władimirowi Putinowi zostały maksymalnie 2-3 lat życia, ponieważ zmaga się z kilkoma rodzajami postępujących nowotworów. 

Prezydent Rosji na skutek problemów ze zdrowiem cierpi ponoć także na uporczywe bóle głowy, a jego wzrok pogarsza się w zastraszającym tempie. Przed każdym wystąpieniem otrzymuje kartki z tekstem, który ma wygłosić ale ze względu na coraz słabsze widzenie, napisy są tak duże, że na jednej kartce mieści się tylko kilka zdań. Informator brytyjskiego dziennika dodał także, że obecnie ręce i nogi Putina trzęsą się, nad czym on sam nie ma żadnej kontroli.

Informację o tym, że Putin traci wzrok potwierdza ukrywający się w Wielkiej Brytanii były oficer FSB Boris Karpichkov. Jego zdaniem Putin nie nosi okularów, ponieważ byłyby one oznaką jego słabości. Ponadto prezydent ma także wybuchy niekontrolowanej wściekłości. - Całkowicie oszalał i prawie nikomu nie ufa - powiedział Karpichkov.

Z kolei Ukrinform podaje, powołując się na rozmowę z byłym oficerem MI6, że Putin nie może wytrzymać na spotkaniach trwających godzinę, potrzebuje bowiem przerw na zabiegi medyczne. - Ciągle towarzyszy mu zespół lekarzy - stwierdził Christopher Steele. 

Czy Putin żyje? Sobowtór Putina gorącym tematem zachodnich mediów

Plotki o podupadającym zdrowiu prezydenta Rosji pojawiają się w zachodnich mediach od tygodni. Wersji było wiele, od problemów z plecami, przez białaczkę, po nowotwory w zaawansowanym stadium. Ostatnie doniesienia brytyjskich mediów mówią nawet o śmierci Putina. "The Daily Star" donosi, że ludzie z najbliższego kręgu prezydenta Rosji ukrywają fakt, iż Putin nie żyje, bowiem obawiają się przewrotu na Kremlu. Przed kamerami zaś, oraz podczas publicznych wystąpień pojawia się sobowtór Putina. 

Władimir Putin - wiek. Kiedy urodził się prezydent Rosji?

Oficjalne źródła podają, że Władimir Putin urodził się 7 października 1952 roku. Oznacza to, że w tym roku rosyjski przywódca skończy 70 lat. Jednak zdaniem dziennikarki i autorki biografii prezydenta Rosji Krystyny Kurczab-Redlich Putin jest dwa lata starszy, bowiem urodził się w 1950 roku. 

TOK FM PREMIUM