31 maja Iga Świątek kończy 21 lat. Liderka rankingu WTA jest na ustach całego świata

Rodzice Igi Świątek mają powody do dumy: urodzona w Warszawie 21-letnia tenisistka już stała się jedną z najwybitniejszych postaci polskiego sportu. W 2020 wygrała turniej French Open na kortach im. Rolanda Garrosa i została pierwszym polskim sportowcem z tytułem mistrzowskim w singlu. Była również najmłodszą triumfatorką tych zmagań od 1992.

Iga Świątek: wiek nie gra roli, kiedy chodzi o pasję. Tenisistka jest na ustach całego świata

We wtorek 31 maja 2022 r. najlepsza polska tenisistka Iga Świątek obchodzi swoje 21. urodziny. Dzięki niezwykłej postawie w ostatnich miesiącach oraz objęciu prowadzenia w rankingu, Polka jest obecnie na ustach całego tenisowego świata. 

Pierwsze życzenia Iga Świątek odbierała już wczoraj, 20 maja, po wygranym meczu z Chinką Qinwen Zheng, który zapewnił jej awans do ćwierćfinału Roland Garros 2022.

- Nie wiem trochę, jak podchodzić do tych urodzin, bo w stu procentach nie mogę się z nich cieszyć. Jest turniej i trzeba pozostać skoncentrowanym. Na pewno jednak to fajne doświadczenie przechodzić urodziny w Paryżu – powiedziała Iga Świątek po wygranej.

31 maja 2022 do Igi Świątek spływają tysiące życzeń – Porsche na Twitterze nazwał ją "Mistrzynią Porsche Tennis Grand Prix 2022".

Iga Świątek: osiągnięcia młodej tenisistki są niezwykłe. Seria 32 wygranych jest trzecią najdłuższą od 2000 roku

Rodzice Igi Świątek mają powody do dumy – 4 kwietnia 2022 r. Polka została liderką rankingu WTA i nie zatrzymuje się. Objęła prowadzenie po tym, jak o wykreślenie z zestawienia poprosiła australijska zawodniczka Ashleigh Barty, która nagle zakończyła karierę. Gdyby nie zrezygnowała, w zestawieniu byłaby uwzględniana do końca roku, a Iga Świątek objęłaby prowadzenie w rankingu trzy tygodnie później. 

Iga Świątek jest piątą tenisistką w Erze Open, która może się pochwalić minimum 90% wygranych meczów (przy minimum 20 zwycięstwach) w jednej z imprez wielkoszlemowych. Dzięki temu młoda tenisistka wyrasta na nową królową paryskiego French Open. W 2022 wygrała już 41 meczów. To o pięć więcej niż w całym 2021 r.

Jej seria 32 wygranych jest trzecią najdłuższą w kobiecym tenisie od 2000 roku. Dłużej bez porażki wygrywały dotąd jedynie Amerykanka Venus Williams (35 wygranych) i jej siostra Serena (34). 32 wygrane zaliczyła także zawodniczka z Belgii Justine Henin.

W kwietniu 2022 Iga Świątek została czwartą w historii, jak również najmłodszą tenisistką, która skompletowała tzw. Sunshine Double, czyli wygrała następujące po sobie turnieje w Indian Wells i Miami.

French Open im. Rolanda Garrosa. Iga Świątek ma szansę zarobić ponad 2 mln euro

French Open, Roland Garros to międzynarodowe mistrzostwa Francji w tenisie, jak również jeden z czterech turniejów (odbywają się w Australii, Francji, Anglii i USA) zaliczanych do Wielkiego Szlema. Mistrzostwa odbywające się na kortach im. Rolanda Garrosa rozgrywane są w Paryżu na przełomie maja i czerwca. W 2022 roku turniej rozpoczął się 22 maja.

Jak informuje serwis Sport.pl, w tym roku organizatorzy French Open przygotowali dla zawodników bardzo atrakcyjne nagrody finansowe, dużo wyższe niż w roku ubiegłym – zwycięzcy turniejów singlowych zarobią po 2,2 miliona euro.

TOK FM PREMIUM