Najtańszy kierunek 2022. Gdzie za grosze pojedziemy w czerwcu?

Zanim na dobre zacznie się wakacyjne szaleństwo, zwolennicy spokoju i niskich cen mają ostatnią okazję, by zabukować wyjazd bez tłumów turystów. W tych krajach mamy szansę odpocząć w czerwcu i nie wydać kroci.

Najtańszy kierunek na czerwiec 2022. Ten kraj nas zaskoczy!

Eksperci przekonują, że atrakcyjne last minute to już historia, a tanie oferty wyjazdów zagranicznych też można włożyć między bajki. Tymczasem w czerwcu, tuż przed sezonem, możemy jeszcze polecieć na urlop za mniej niż 2000 zł od osoby. Od 1800 zł zapłacimy za all inclusive na Rodos (ceny wg portalu wakacje pl )

Najtańsze wycieczki, które nie obejmują wyżywienia, z wylotem z Polski w czerwcu to Grecja lądowa i greckie wyspy. Tydzień na Krecie lub wyspie Kos można zarezerwować za ok. 1300 zł. Warto jednak śledzić oferty last minute, bo zdarzają się okazje i w tej cenie upolujemy wyjazd z jednym posiłkiem - śniadaniem.

Greckie wyspy są niezwykle urokliwe i mają wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Największa z nich, Kreta, jest piątą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym i miejscem atrakcyjnym widokowo. Możesz tam podziwiać pozostałości znakomitych cywilizacji, odkrywać wspaniałe plaże, zarówno piaszczyste, jak i żwirowe, imponujące górskie krajobrazy, żyzne doliny i strome wąwozy. Na wyspie jest też wiele opcji dla miłośników atrakcyjnego wypoczynku np. nurkowanie, żeglarstwo, windsurfing czy kajakarstwo.

Również pogoda w czerwcu już dopisuje. Na Kos, Rodos czy Korfu temperatury w tym miesiącu to ok. 30 st. C. i można się kąpać w morzu.

Najtańszy kierunek na czerwiec 2022. Urlop nad Morzem Czarnym

Od 1300 zł za osobę na tydzień można też w czerwcu polecieć do Bułgarii. Tyle zapłacimy za pobyt ze śniadaniami. Gdy dopłacimy 100 zł to więcej to pojedziemy do tego kraju w opcji z dwoma posiłkami. Jeśli lubimy formułę all inclusive, to czerwiec jest dobrym momentem, by wybrać się do Egiptu. Tygodniowy pobyt AI w ofercie last minute można kupić już od 1400 zł za osobę z przelotem.

Bułgaria długo nie była doceniana przez Polaków jako miejsce wakacyjnego odpoczynku. Jednak drastycznie rosnące ceny wyjazdów na plaże zachodniej Europy czy nieco orientalnej Turcji zmieniły to postrzeganie.

Złote Piaski i inne ośrodki były wybierana na cel wakacyjnych wojaży już od czasów PRL. Potem ustąpiły miejsca innym letnim kierunkom. Tymczasem kraj ten ma wciąż wiele do zaoferowania: piękne, piaszczyste plaże, ciekawe zabytki, zarówno obronne, jak i sakralne i malownicze krajobrazy.

Najtańszy kierunek na czerwiec 2022. W krainie Drakuli

Kolejna tanią destynacją jest Rumunia. Warto odwiedzić jej nadmorskie kurorty nad Morzem Czarnym. Rejon ten jest spokojny, bo znacznie oddalony od miejsc objętych działaniami wojennymi w Ukrainie - z Odessy do Mamai jest 450 km.

Znajdziemy tam szerokie i piaszczyste plaże oraz spokój. Rumunia ma kilka nadmorskich ośrodków, które zapewnią nam atrakcje i wypoczynek. Wśród nich Mamaja, największy i najstarszy rumuński kurort położony na wąskiej mierzei, która oddziela jezioro Siutghiol od Morza Czarnego.

Nie jest to jednak popularny kierunek wakacyjny i dlatego nie ma zbyt wielu ofert wypoczynku w polskich biurach. Ale 9-dniowa objazdówka po Rumunii to koszt ok.1700 zł.

TOK FM PREMIUM