"La Stampa": Draghi, Scholz i Macron będą w czwartek w Kijowie

W czwartek premier Włoch Mario Draghi, kanclerz Niemiec Olaf Scholz i prezydent Francji Emmanuel Macron będą w Kijowie- podał w poniedziałek dziennik "La Stampa". Według włoskiej gazety ich rozmowy z przywódcą Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim mają być skoncentrowane na kwestii "otwarcia" wobec kandydatury tego kraju do UE.
Zobacz wideo

Wcześniej niemiecki dziennik "Bild am Sonntag" informował, że do wizyty trzech przywódców dojdzie jeszcze przed szczytem grupy państw G7, planowanym na 26-28 czerwca.

"La Stampa" dodaje, że podróż odbędzie też przed szczytami UE i NATO.

"Wszyscy trzej razem, by pokazać prostą wspólną fotografią pełne poparcie trzech największych europejskich państw dla ukraińskiego prezydenta"- podkreśla włoska gazeta.

Niemiecka prasa zaznaczała zaś, że Berlin i Paryż od dawna prowadziły rozmowy na temat wspólnej podróży do stolicy Ukrainy, a pomysł zaproszenia do udziału w podróży szefa włoskiego rządu miał wyjść od strony francuskiej.

Premier Draghi rozpoczyna w poniedziałek wizytę w Izraelu, w trakcie której ma rozmawiać głównie o Ukrainie i kwestiach energii.

TOK FM PREMIUM