Milionerzy opuszczają Rosję. Ekspert w CNN: Exodus bogaczy poprzedza zapaść gospodarczą

W związku z sankcjami nałożonymi na Rosję z kraju Putina wyjedzie w tym roku 15 tys. milionerów - przewiduje firma z branży międzynarodowych przeprowadzek. Według eksperta cytowanego w środę przez CNN exodus bogaczy poprzedza zwykle zapaść gospodarczą kraju.
Zobacz wideo

W 2022 roku z Rosji wyniesie się trzy razy więcej osób z majątkiem przekraczającym 1 mln dolarów niż w roku 2019 - oceniła firma Henley & Partners, która pomaga zamożnym klientom w przeprowadzkach do innych krajów.

Wyjazd 15 tys. milionerów będzie oznaczał spadek łącznej ich liczby w Rosji o 15 proc. - napisano w raporcie firmy.

Rosja "krwawi milionerami" - powiedział Andrew Amoils, kierownik działu badań w firmie New World Wealth, której dane wykorzystano w prognozie.

- Dane dotyczące migracji majątków są bardzo ważnym miernikiem stanu gospodarki, a exodus bogaczy zazwyczaj poprzedza każdą poważną zapaść kraju w historii - powiedział Amoils.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM