Macron, Scholz i Draghi przyjechali do Kijowa. Mają się z spotkać z prezydentem Ukrainy

Prezydent Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz i premier Włoch Mario Draghi przyjechali do Kijowa. Będą rozmawiać z prezydentem Ukrainy. Odwiedzili już Irpień, w którym - podczas rosyjskiej okupacji - doszło do masakry cywilów.

Jak poinformowały media, w drodze do Kijowa są przywódcy Francji, Niemiec i Włoch. Prezydent Emmanuel Macron, kanclerz Olaf Scholz i premier Mario Draghi jadą pociągiem. Jak przekazała Ukrainska Prawda, w Kijowie mają się spotkać z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Wizyta ma być wyrazem wsparcia dla Ukrainy, która 24 lutego została zaatakowana przez Rosję.

- My (przywódcy Francji, Niemiec i Włoch) spotkamy się z prezydentem (Ukrainy Wołodymyrem) Zełenskim. Udamy się również na miejsce, w którym dokonano masakry. To miasto Irpień – powiedział Macron po przyjeździe do Kijowa. Jak podkreślił, chciałby zapewnić Ukraińców o wsparciu ze strony Europy. - Chciałbym wysłać Ukraińcom sygnał wsparcia i europejskiej jedności – powiedział prezydent Francji.

Jako pierwsze o wyprawie poinformowały włoskie media. "La Stampa" przekazała, że podróż zaczęła się w Rzeszowie. Po tym, jak w stolicy Podkarpacia wylądowały rządowe samoloty, delegacje pojechały do Medyki na granicę polsko- ukraińską. Tam prezydent Francji, kanclerz Niemiec i premier Włoch wsiedli do pociągu jadącego do Kijowa.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM