Xavier Alexander Musk o ojcu. "Nie chcę być z nim związana w żaden sposób, w żadnej formie ani kształcie"

Xavier Alexander Musk odcina się od ojca. Jedno z dzieci słynnego miliardera chce korekty płci, ale też nazwiska - nie tylko w ramach nowej tożsamości płciowej.

Xavier Alexander Musk zmienia płeć i nazwisko. Rozprawa już za chwilę

Jak podaje Reuters, transpłciowe dziecko Elona Muska, Xavier Alexander Musk – pochodzące z pierwszego małżeństwa z pisarką Justine Wilson – zwróciło się do kalifornijskiego sądu o uznanie za kobietę i zmianę nazwiska w ramach nowej tożsamości płciowej. 

Rozprawa ma się odbyć w najbliższy piątek 24 czerwca 2022 r. w Los Angeles. Podczas niej będzie rozpatrywany także wniosek Xaviera Alexandra Muska o zmianę nazwiska na Vivian Jenna Wilson i prawne uznanie za kobietę, zgodnie ze złożonym wnioskiem sądowym.

Wniosek został złożony dzień po tym, jak to jedno z dzieci Elona Muska ukończyło 18 lat i tym samym uzyskało prawa osoby dorosłej.

Xavier Alexander Musk mówi o potrzebie zerwania wszelkich więzi z ojcem

Jak wyjaśnia w swoim wniosku Xavier Alexander Musk, przyczyną zmiany jest „tożsamość płciowa oraz fakt, że nie mieszkam już z moim biologicznym ojcem ani nie chcę być z nim związana w jakikolwiek sposób, w jakimkolwiek kształcie lub formie".

Dalszych komentarzy na temat całej sprawy nie było – ani ze strony Xavier Alexander Musk, ani ze strony Elona Muska. 

Elon Musk jest znany z wielu wypowiedzi wspierających osoby transpłciowe, ale też z jednej, w której wypowiada się, że prośba o identyfikację za pomocą określonych zaimków to "koszmar estetyczny".

Elon Musk. Dzieci z pierwszego małżeństwa była szóstka. Wiele lat później pojawiło się kolejne

Elon Musk ma na swoim koncie wiele związków. Jego pierwszą żoną była Justine Wilson – pisarka, z którą Musk miał sześciu synów. Pierwszy zmarł w wieku 10 tygodni, następnie Musk i Wilson zdecydowali się na in vitro. Wtedy urodziły się im najpierw dwojaczki, a potem trojaczki. Ich imiona to: Xavier, Damian, Griffin, Kai i Saxon.

Drugą żoną miliardera była aktorka Talulah Riley, z którą Musk żenił się i rozwodził dwukrotnie. W 2017 roku związał się na chwilę z byłą żoną Johnny’ego Deppa – Amber Heard. 

W 2018 r. Elon Musk związał się z 30-letnią wokalistką o pseudonimie Grimes (tak naprawdę nazywa się Claire Boucher). Dwa lata później urodził się ich syn. Para rozstała się w grudniu 2021, chwilę przed narodzinami kolejnego dziecka – tym razem córki. 

Elon Musk jest obecnie związany z australijską aktorką Natashą Bassett. 

Elon Musk. Twitter, Tesla i PayPal to tylko niektóre z jego firm. Kim jest najbogatszy człowiek świata?

Elon Musk urodził się 28 czerwca 1971 w Afryce Południowej. To przedsiębiorca i filantrop, założyciel lub współzałożyciel przedsiębiorstw takich jak Tesla, PayPal, SpaceX, Neuralink i Boring Company. Jest też od niedawna właścicielem serwisu Twitter. Elon Musk jest tak wpływowym człowiekiem, że gdy ogłosił w 2021, że jego Tesla rezygnuje z płatności w bitcoinach, kurs kryptowaluty obniżył się o kilkanaście tysięcy dolarów. 

Musk ma potrójne obywatelstwo – południowoafrykańskie, kanadyjskie oraz amerykańskie. Mieszka i pracuje w Bel Air w Kalifornii. W styczniu 2021 został uznany najbogatszym człowiekiem świata wg magazynu „Forbes" i agencji Bloomberg.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM