Hiszpania. W pierwszym roku od legalizacji eutanazji poddało się jej ponad 150 osób

W pierwszym roku dopuszczalności w Hiszpanii eutanazji poddało się jej ponad 150 osób - wynika z zebranych przez portal El Periodico de Espana danych organizacji DMD, która w ostatnich latach walczyła o legalizację tzw. śmierci wspomaganej.
Zobacz wideo

Według opublikowanych w czwartek statystyk, najwięcej próśb o eutanazję zostało złożonych w Katalonii oraz w Kraju Basków, odpowiednio 60 i 25.

W czerwcu 2021 roku Hiszpania stała się czwartym, po Holandii, Belgii i Luksemburgu, krajem UE dopuszczającym przeprowadzenie eutanazji. Może jej się poddać osoba nieuleczalnie chora.

Przed dopuszczeniem do eutanazji hiszpańskie prawo nakazuje przeprowadzenie przez wnioskującego szeregu konsultacji medycznych, aby wykluczyć pomyłkę lekarską lub uniknąć przypadku zmuszania pacjenta do tzw. śmierci wspomaganej.

Posłuchaj:

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM