Chiński samochód elektryczny wypadł z trzeciego piętra. Dwie osoby nie żyją

Do wypadku doszło w Szanghaju. Elektryczny samochód firmy Nio - uznawanej przez niektórych za potencjalną rywalkę w Chinach Tesli - wypadł z trzeciego piętra budynku, w którym znajduje się siedziba przedsiębiorstwa. W środku pojazdu znajdowały się dwie osoby.
Zobacz wideo

Jak informuje "The Guardian" do zdarzenia doszło w środę po południu. Jedną z ofiar był pracownik Nio, drugą pracownik firmy partnerskiej. Obaj znajdowali się w środku, kiedy samochód wypadł przez okno. 

Krytyka Nio za początkowe oświadczenie

W pierwszym oświadczeniu spółka zapewniła, że "po zdarzeniu od razu zaczęliśmy pracę z departamentem bezpieczeństwa publicznego, by znaleźć przyczynę wypadku". Podkreślono, że był to wypadek nie spowodowany przez pojazd. Jak donosi "The Guardian", ton oświadczenia spotkał się z krytyką - oskarżono firmę o próbę uniknięcia odpowiedzialności. 

W odpowiedzi firma umieściła słowa "nie spowodowany przez pojazd" w nawiasie, by złagodzić ich wydźwięk.

To nie pierwszy wypadek "pogromczyni Tesli"

Firma Nio to jeden z chińskich producentów samochodów elektrycznych. Czasami nazywana jest "Pogromcą Tesli", co - jak zaznacza brytyjski dziennik - wskazuje na jej ambicję na bycie w Chinach rywalką dla aut Elona Muska. 

Zdarzenie, do którego doszło w czerwcu, nie jest pierwszym przypadkiem, kiedy użytkownik produkt firmy poniósł śmierć. W zeszłym roku chiński przedsiębiorca zmarł w modelu Nio ES8, po przełączeniu na półautonomiczne funkcje nawigacji.

DOSTĘP PREMIUM