Strzelanina w klubie nocnym w Oslo. Są ofiary i ranni

We wczesnych godzinach porannych w sobotę w stolicy Norwegii Oslo doszło do strzelaniny, w wyniku której dwie osoby zginęły, a kilka odniosło ciężkie obrażenia - poinformowała agencja Reutera, cytując komunikat norweskiej policji.
Zobacz wideo

Do ataku na klub dla osób o orientacji homoseksualnej doszło około godziny 1:15 w sobotę rano.

W wyniku strzelaniny dwie osoby zginęły, a około 10 zostało rannych. Trzy osoby zostały poważnie ranne, poinformowała policja na miejscu zdarzenia.

Naoczny świadek twierdzi, że mężczyzna wyjął z torby pistolet i zaczął strzelać.

Wkrótce po ataku policja aresztowała podejrzanego.

Publiczny nadawca NRK i inne lokalne media podały, że strzelanina miała miejsce w "London Pub", popularnym barze dla gejów i klubie nocnym w centrum miasta.

"Nocna strzelanina mogła być aktem terrorystycznym"

Strzelanina w klubie dla gejów w Oslo  mogła być aktem terrorystycznym - poinformowała norweska policja.

- Zatrzymany mężczyzna działał najprawdopodobniej w pojedynkę, jest podejrzany o morderstwo, usiłowanie morderstwa oraz akt terrorystyczny - przekazał w sobotę na konferencji prasowej Christian Hatlo z policji.

Jak dodał, brane jest pod uwagę "przestępstwo z nienawiści". - Jest to dość silny ślad" - podkreślił Hatlo. Inna hipoteza wskazuje, że do strzelaniny mogła doprowadzić choroba psychiczna.

Według norweskiego dziennika "VG" 42-letni sprawca ma norweskie obywatelstwo, jest pochodzenia irańskiego, był wcześniej znany służbom specjalnym PST. Wcześniej został skazany za grożenie nożem oraz przestępstwo narkotykowe.

W związku z wydarzeniami organizatorzy mającej przejść ulicami Oslo kolorowej parady Pride odwołali imprezę. Wcześniej zaapelowała o to policja.

Nie było jasne, co było motywem ataku.

W sobotę w Oslo odbędzie się coroczna parada osób LGBT.

Szpital uniwersytecki w Oslo ogłosił, że po strzelaninie został postawiony w stan gotowości.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny. Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM