Wimbledon. Porażka Huberta Hurkacza w 1. rundzie wielkoszlemowego turnieju

Hubert Hurkacz przegrał w 1. rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Do 2. rundy awansowały trzy polskie tenisistki. We wtorek walkę rozpocznie Iga Świątek.

Rozstawiony z numerem siódmym Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie Wimbledonu zmierzył się z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną. Polak pierwszego seta przegrał 6:7 (4-7), a drugiego 4:6. Trzeciego seta Polak wygrał 7:5. Czwarta odsłona - przerywanego przez deszcz meczu - zakończyła się wygraną Huberta Hurkacza 6:2.

W piątym secie Polak utrzymywał przewagę dwóch gemów, ale Hiszpan wyrównał. I losy meczu rozstrzygnęły się w tie-breaku, który Fokina wygrał 10:8.

Wimbledon. Trzy polskie tenisistki awansowały

Do drugiej rundy Wimbledonu awansowała zaś Katarzyna Kawa. Debiutująca w londyńskim turnieju polska tenisistka wygrała w poniedziałek z Kanadyjką Rebeccą Marino 6:4, 3:6, 7:5. Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem trzecim Tunezyjka Ons Jabeur.

Kawa do turnieju głównego przebiła się przez kwalifikacje. W losowaniu drabinki dopisało jej jednak szczęście. Polka w światowym rankingu zajmuje 132. miejsce, a Marino 104.

Awans do drugiej rundy wywalczyła również Maja Chwalińska. Debiutująca w wielkoszlemowym turnieju polska tenisistka wygrała w poniedziałek z Czeszką Kateriną Siniakovą 6:0, 7:5.  W światowym rankingu Chwalińska zajmuje 170. miejsce, a Siniakova sklasyfikowana jest o blisko sto lokat wyżej - na 79.

20-letnia Polka do turnieju głównego przebiła się przez kwalifikacje. Natomiast Czeszka to utytułowana deblistka. W grze podwójnej zdobyła złoty medal ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio, a także wygrała cztery imprezy wielkoszlemowe. W singlu zanotowała dwa turniejowe zwycięstwa w 2017 roku. Chwalińską debiutancka trema nie sparaliżowała i spotkanie zaczęła wręcz fantastycznie. Pierwszego seta wygrała w zaledwie 25 minut, nie tracąc nawet gema.

Mecz w 1. rundzie wygrała też Magda Linette. Polka pokonała z Meksykanką Fernandą Contreras Gomez 6:1, 6:4. Meksykanka w światowym rankingu zajmuje dopiero 191. miejsce i do turnieju głównego przebiła się przez kwalifikacje. Linette na liście WTA jest 65.

Wimbledon. Kiedy pierwszy mecz Igi Świątek?

We wtorek wimbledońskie zmagania rozpoczną Iga Świątek i Magdalena Fręch.

Liderka rankingu tenisistek zagra z chorwacką kwalifikantką Janą Fett. Fręch natomiast zmierzy się z rozstawioną z numerem 21. Włoszką Camilą Giorgi.