Zamachy w Paryżu. Zapadł wyrok w największym procesie w historii Francji

Francuski sąd uznał Salaha Abdeslama za winnego zabójstw w atakach terrorystycznych z 2015 roku i skazał go na dożywocie.

Ogłoszono wyrok w największym procesie karnym w historii Francji. Sąd w Paryżu uznał Salaha Abdeslama za winnego zabójstw w atakach terrorystycznych z 2015 roku i skazał go na dożywocie.

W zamachach w Paryżu i Saint Denis zginęło 130 osób, a ponad 350 zostało rannych.

Abdeslam jest uważany jest za jedynego żyjącego członka grupy terrorystycznej, która dokonała masakr 13 listopada 2015 roku. 

Zamachy w Paryżu

Do tragicznych zamachów doszło w stolicy Francji późnym wieczorem 13 listopada 2015 r. Doszło do trzech eksplozji i kilku strzelanin, w różnych miejscach Paryża. Terroryści próbowali dostać się na stadion narodowy w Saint Denis, gdzie rozgrywany był mecz Francja - Niemcy. Po tym, jak nie zostali zatrzymani - wysadzili się nieopodal bramek bezpieczeństwa. W wyniku eksplozji zginął przypadkowy przechodzień.

Inna grupa terrorystów zaatakowała w centrum Paryża. Strzelali do ludzi przed kawiarniami, restauracjami. Zabili 39 osób.

Atak w klubie Bataclan był najkrwawszy. Podczas koncertu terroryści zaczęli strzelać, wzięli zakładników. Dwóch z nich wysadziło się. W klubie Bataclan zginęło 89 osób. 90. ofiara zamachu zmarła w szpitalu.

Do zorganizowania zamachów w 2015 roku przyznało się Państwo Islamskie.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM