Ukraiński Sztab Generalny: Po ciężkich walkach nasze wojska były zmuszone wycofać się z Lisiczańska

Po ciężkich walkach o Lisiczańsk w obwodzie ługańskim Siły Zbrojne Ukrainy były zmuszone wycofać się z zajmowanych pozycji - powiadomił Sztab Generalny ukraińskiej armii w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

"Decyzja o wycofaniu się została podjęta w celu zachowania życia ukraińskich obrońców" – zaznaczono w komunikacie.

Podkreślono, że "w warunkach wielokrotnej przewagi rosyjskich wojsk okupacyjnych pod względem artylerii, lotnictwa, wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, amunicji i żołnierzy, kontynuowanie obrony miasta doprowadziłoby do fatalnych następstw".

"Kontynuujemy walkę. Niestety, by osiągnąć powodzenie, nie wystarczą żelazna wola i patriotyzm. Konieczne są środki materiałowo-techniczne" – napisano.

Wpis zakończono słowami: "Wrócimy i z pewnością zwyciężymy!".

Pierwsze informacje o wycofaniu się wojsk ukraińskich z Lisiczańska pojawiły się w niedzielę rano.

O możliwości podjęcia właśnie takiej decyzji przez stronę ukraińską mówiła kilka dni temu w TOK FM Anna Maria Dyner. - To kwestia odpowiedzi na pytanie, czy jest sens bronić niektórych miejscowości, kiedy będzie to powodowało tylko wykrwawianie się jednostek - wyjaśniła ekspertka Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM