USA. Strzelanina w Chicago podczas parady z okazji Dnia Niepodległości

Sześć osób zginęło po tym, jak nieznany sprawca otworzył ogień podczas parady z okazji Dnia Niepodległości w Chicago. Trwa obława na sprawcę ataku.

Atak miał miejsce w centrum Highland Park, na przedmieściach Chicago. Nieznany sprawca zaczął strzelać na trasie parady z okazji Dnia Niepodległości.

Władze miasta poinformowały, że zginęło sześć osób. 24 osoby zostały ranne. Początkowo informowano o pięciu ofiarach śmiertelnych. O większej ofiar poinformowała burmistrz Nancy Rotering.

Cały czas nie udało się zatrzymać sprawcy ataku. Znaleziono jego broń.  "Agencje bezpieczeństwa szukają sprawcy, utworzono kordon wokół centrum Highland Park" - podano w komunikacie na stronie internetowej Highland Park. Poszukiwany to mężczyzna 18-20 letni mężczyzna z dłuższymi włosami.

Według świadków cytowanych przez gazetę "Chicago Sun-Times", sprawca strzelał z broni długiej z dachu jednego z budynków. Miał oddać serię 20-25 strzałów.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM