Linia lotnicza zawiesza loty z Polski. Sprawdź, na jakich kierunkach pojawiają się utrudnienia dla podróżnych

Odwołane loty to największy koszmar podróżnych tego lata. Ogromne problemy branży lotniczej odbijają się na pasażerach, którzy czasem do ostatniego momentu nie są pewni, czy wylecą w zaplanowaną podróż. Właśnie okazało się, że w związku z problemami grupy Lufthansa, niektóre loty z Polski zostały skasowane, lub zawieszone. Sprawdź, jakich połączeń dotyczą te zmiany.

Grupa Lufthansa - loty na tych kierunkach zostały odwołane 

Eurowings, czyli niskokosztowe linie lotnicze będące częścią grupy Lufthansa, poinformowały o ograniczeniu części połączeń z Polską. Dwa kierunki zostają zaś czasowo zupełnie odwołane. Dotyczy to lotów ze Stuttgartu do Krakowa oraz z Düsseldorfu do Wrocławia. Pierwszy kierunek zostanie zawieszony do 12 września, drugi zaś do 30 października.

Z utrudnieniami muszą się liczyć także pasażerowie podróżujący z Polski. Jak podaje wprost.pl, zmniejszona została liczba połączeń z Gdańska do Düsseldorfu, w lipcu zamiast 18 lotów, pasażerowie będą mogli skorzystać z 10, a w sierpniu z 8 zamiast 18. Do Düsseldorfu trudniej będzie polecieć również z Krakowa. W lipcu odbędzie się tam 10 zamiast 18 lotów, a w sierpniu 9 z 19.

Lufthansa - efekt domina w branży lotniczej na koniec uderza w pasażerów. 

Linie Eurowings na swojej oficjalnej stronie tłumaczą kasowanie połączeń ogólnymi problemami, jakie po pandemii dotknęły niemal całą branżę lotniczą:

- Po dobrych dwóch latach pandemii, linie lotnicze Lufthansa Group informują o wysokim popycie na podróże lotnicze tego lata. To dobra wiadomość po najgorszym kryzysie w lotnictwie. Obecnie jednak infrastruktura nie została jeszcze w pełni przywrócona. Cała branża lotnicza, zwłaszcza w Europie, cierpi obecnie z powodu wąskich gardeł i braków kadrowych. Dotyczy to portów lotniczych, usług obsługi naziemnej, kontroli ruchu lotniczego, a także linii lotniczych" – można przeczytać na stronie przewoźnika.

Eurowings wyjaśnia, że w związku z kasowaniem lotów przez Lufthansę, również budżetowy przewodnik należący do tej grupy musi ograniczyć swoją siatkę lotów o kilkaset lotów w samym lipcu. 

- Pasażerowie zostaną niezwłocznie poinformowani o odwołanych lotach i w miarę możliwości przebukowywani. Lufthansa i Eurowings nie podjęły decyzji lekkomyślnie i wyrażają ubolewanie z powodu odwołania lotów i związanych z tym niedogodności dla gości – napisano w oświadczeniu.

Odwołane loty, bałagan na lotniskach - to nie jest najlepszy czas na latanie

Branża lotnicza po latach pandemii zmaga się z ogromnymi problemami. Na wielu europejskich lotniskach panuje chaos w związku z brakami personelu naziemnego. Pracownicy linii lotniczych takich, jak Ryanair, czy EasyJet zapowiadają strajki. Niemal wszyscy europejscy przewoźnicy kasują setki, a nawet tysiące wakacyjnych połączeń. Problemy te zaczynają odbijać się na biurach podróży, które odwołują wycieczki. Pasażerowie zaś niemal do ostatniej chwili nie wiedzą, czy zaplanowana przez nich podróż w ogóle się odbędzie. Niestety nic nie wskazuje na to, że ta trudna sytuacja w najbliższych tygodniach ulegnie poprawie. 

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny. Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM